« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Harika kızlar

Bayan Tenis Milli Takımımız, Avrupa Takım Şampiyonası maçları sonrası ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne çıktı. Üç ay önce de FED Cup'ta Birinci Lig'e yükselmişti...

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
TARİH YAZDILAR

Şampiyonlar Ligi, tenisçilerimiz için 16 yılın hayaliydi. Yılda 25-30 turnuva yapan rakiplere karşı, 3-6 arası turnuva ile kapışan bayan tenisçilerimiz, üç ayda iki lig birden atlama başarısı gösterdi. Antalya'da FED Cup'ta Birinci Lig'e, ardından İstanbul'da Avrupa Takım Şampiyonası'nda Şampiyonlar Ligi'ne çıkan bayanlarımız kortta tarih yazdılar.

BÜYÜK ÖZVERİ

Geçtiğimiz yıl Portekiz'de kılpayı kaçırdığı Şampiyonlar Ligi'ni bu yıl TED kortlarında finalde Ukrayna'yı 2-1 yenerek yakalayan Duygu Akşit Oal, İpek Şenoğlu ve Pemra Özgen'den oluşan takımımız, şimdi Süper Lig'de Avrupa'nın devleri ile kapışacak. Çift maçında İpek, şiş bacağı ile büyük performans sergileyerek, bu tarihi başarıda önemli rol oynadı.

LİGDE KALMAK

Milli Takım Antrenörü Mehmet Saltık, ‘‘Bu tarihi başarıda bizden önceki antrenörümüz Engin Kratzer'in büyük katkıları olmuştur. Bu başarıyı kendimize lanse etmek yanlış olur. Önceki hedefimiz ligde kalmak olacak. Sponsor bulur, sporcularımızı ne kadar çok yurt dışı turnuvasına gönderebilirsek, hedeflerimizi daha da büyülteceğiz’’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz