« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Harika çocuklar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hentboldaki başarıları ile rekor kırdılar

Kızlarda ve erkeklerde üst üste 5'inci kez Antalya birincisi olan Mustafa Adıyaman İlköğretim Okulu, gözünü Türkiye şampiyonluğuna dikti. Grup maçları 23-25 Ocak'ta Manisa'da yapılacak.

REKOR KIRDILAR

Antalya'da yapılan İlköğretim Okulları Yıldızlar Hentbol Şampiyonası'nda birincilik kupalarını kızlarda ve erkeklerde yine Mustafa Adıyaman İlköğretim Okulu kaldırdı. M.Adıyaman İlköğretim Okulu böylece hentbolda kızlarda ve erkeklerde 5'inci kez şampiyon olarak eşi benzeri görülmemiş bir rekora imza attı. M.Adıyaman İlköğretim Okulu'nun kız takımı finalde İnönü İlköğretim'i 26-9, erkek takımı da Altınova İlköğretim Okulu'nu 22-17 yenerek birincilik kupasını kaldırdı.

MANİSA VİZESİ

Sporcular, maçtan sonra okul müdürü Muhammed Çayır'ı omuzlarına alarak sevinç gösterisi yaptı. M.Adıyaman'ın kız ve erkek takımları 23-25 Ocak'ta Manisa'da yapılacak Türkiye Şampiyonası grup maçlarında mücadele edecek. Okul Müdürü Muhammed Çayır, ‘‘İki yıl önce erkeklerde Türkiye ikincisi olmuştuk. Şimdi kızlarda ve erkeklerde Türkiye şampiyonluğu hedefliyoruz. Öğrencilerimizden ve beden eğitimi öğretmenlerimiz Zahit Oğuzkan ile A.Ali Andırıcı'dan şimdi bunu bekliyoruz’’' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler