« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Harika

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

Köklü geçmişleriyle Türk futbolunda iz bırakan ve yetiştirdiği yıldız futbolularla ekol yaratan İstanbulspor ile Gençlerbirliği dün mükemmel bir maç izletti bizlere. Berbat mı berbat bir saha, ama dört dörtlük ve zevkli bir mücadele...

İstanbulspor'un gollerinin hepsinde Sergen var. Top adeta ayağına yakışıyor. Biraz da koşmayı sevse... Adı üstünde Sergen işte. Bir haftalık dinlenmeden sonra çıktı sahaya. Gol paslarının hepsinde imzası vardı. İmparator Oğuz ondan aşağı kalır mı? Ama gelin görün ki, arkadaşları hata yaptıkça ilk defa onu saha içinde bu kadar sinirli gördüm. Ama haklıydı. Sen üç kez öne geç, sonra da rakibe adeta davetiye çıkar. Hele bir Musiç vardı, evlere şenlik. Adeta takımına fren yaptırdı. Saçma sapan ortalarla hem arkadaşlarını, hem de izleyenleri çileden çıkardı. Futbolunun en olgun çağında olması gereken Hamza sanki topu unutmuş. Defans oyuncuları da kendilerini birer imparator zannediyor. General çok, askeri ise ara ki bulasın. 89 dakika 10 kişi mücadele eden G.Birliği'ni kutlarım. Kalecisi dahil, kırmızı kartla oyun dışı kalan Hakan Kaygusuz'u hiç aratmadılar. Görev paylaşımı mükemmel. Hele bir kaptan Metin Diyadin vardı, sahada basmadık yer bırakmadı. Bu futbolcu yıllardır G.Birliği'nde oynuyor, hiçbir büyük takımın dikkatini çekmedi. Çünkü böyle futbolcuların albenisi olmaz. Neden mi? Çünkü görev aşkıyla oynuyor, savaşıyor. Geremi'den de söz etmeden geçemeyeceğim. Çok iyi mücadele etti, orta sahanın yükünü çekenler arasındaydı.

Böylesine bozuk sahada bu kadar güzel bir maç izlediğim için çok şanslıyım. Soğuk havaya rağmen üşümedim, aksine keyif aldım. Bana bu keyfi veren G.Birliği oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler