BURSA HABERLERİ

Harçlıklarıyla Süt Alıp Can Dostlarını Beslediler

IHA
08.10.2015 - 16:02Son Güncelleme :

OSMANGAZİ BELEDİYESİ SAHİPSİZ HAYVANLAR DOĞAL YAŞAM VE TEDAVİ MERKEZİ, ÖZEL İDARE İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI.

IHA

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, Özel İdare İlkokulu öğrencilerini ağırladı.
Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla barınağı ziyaret eden öğrenciler, harçlıklarını biriktirerek aldıkları sütleri can dostlarına hediye etti. Öğrenciler hazırladıkları pankartlarla da hayvan sevgisine dikkat çekti.
Çocuklarla birlikte barınağı gezen ve hayvanları seven Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, Avrupa’nın örnek aldığı bir tesis. 114 dönümlük arazi üzerine kurulan, 52 personelimizin görev yaptığı ve yıllık 2 milyon liralık bütçe ayırdığımız bu tesisimizde, sahipsiz hayvanların bakım ve tedavilerini yapıyoruz. Tesisimizde 758 köpek ve 270 kedimiz var. Vatandaşlarımız bu tesisimizi yılın 365 günü ziyaret edebilirler. Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, aynı zamanda veterinerlik öğrencileri için önemli bir eğitim merkezi konumunda. Her yıl gerek Türkiye’deki gerekse de Avrupa’nın çeşitli üniversitelerinde eğitim gören veterinerlik öğrencileri merkezimize gelerek staj yapmaktalar” dedi.
Hayvan severlik yükünün sadece kamuya bırakmanın doğru olmadığına dikkat çeken Dündar, Hayvan sever vatandaşlarımız Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne gelerek istedikleri hayvanı sahiplenebilirler. Maalesef yazın pet-shop’lardan sahiplenilen yavru hayvanlar, kış mevsimi geldiğinde ya da büyüdüğü zaman sokağa salınıyor. İşte o sahipsiz hayvanlara biz sahip çıkıyoruz” diye konuştu.
Daha sonra yöneticiler ve görevliler nezaretinde, barınağı gezen öğrenciler, kedi ve köpekleri sevme fırsatı buldu. Atları da ziyaret eden öğrenciler özellikle Midillilere büyük ilgi gösterdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Harçlıklarıyla Süt Alıp Can Dostlarını Beslediler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Harçlıklarıyla Süt Alıp Can Dostlarını Beslediler haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı