Gündem Haberleri

  Harçlıklarını Şehit Aileleri'ne bağışladılar

  Hacı BULUT/BARTIN, (DHA)
  24.10.2008 - 17:45 | Son Güncelleme:

  BARTIN Şehit Ahmet Poyraz İlköğretim Okulu'nda eğitim gören 7 öğrenci, harçlıklarından biriktirdikleri 115 YTL'yi, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği'ne bağışladı.

  Bartın'a bağlı Esenyurt Köyü'nde bulunan Şehit Ahmet Poyraz İlköğretim Okulu 8'inci sınıf öğrencisi 7 arkadaş, bölücü terör örgütünün Aktütün Karakolu'na yaptığı saldırıda şehit düşen 17 askerin ailelerinin üzüntüsünü görünce, şehit ailelerine yardımcı olma kararı aldı. Öğrenciler bugün, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği'ne giderek harçlıklarından biriktirdikleri toplam 115 YTL'yi derneğe bağışladı. Dernek Başkanı Hayrettin Gençel öğrencilere teşekkür ederek, Atatürk'ün ‘Nutuk’ kitabı ile bayrak hediye etti. Yaşanan terör olaylarından sonra şehit ailelerinin durumundan etkilendiklerini belirten öğrenciler, kendi aralarında bir karar vererek harçlıklarından biriktirdikleri parayı derneğe bağışladıklarını söyledi.

  Öğrencileri örnek davranışlarından dolayı kutlayan Hayrettin Gençel, “Öğrencilerimiz bu duyarlılıkları ile ileride bu ülkeye sahip çıkacak gençlerin olduğunu bizlere bir kez daha göstermiştir. Öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı