Ege Haberleri

  Harçlıklar bu kez can dostlarına

  Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)
  09.04.2016 - 13:42 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’ndeki belediye hayvan bakım evini ziyaret eden minik öğrenciler, harçlıklarıyla aldıkları mamaları yetkililere teslim etti.

  Bodrum’daki Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Lisesi ile TED Kolejinde öğrenim gören öğrenciler, Bodrum’daki hayvan bakım evini ziyaret etti. Öğretmenleri ve okul yöneticileri de öğrencilere eşlik etti. Bakım evindeki hayvanlar için harçlıklarını toplayarak aldıkları mamaları yetkililere teslim eden öğrenciler, ardından can dostlarının bakım, tedavi ve beslenmeleri hakkında bilgi aldı.

  CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, kurumlarının Ege’nin en modern ve donanımlı hayvan bakım evini oluşturduklarını belirterek "Burada yaklaşık 600 hayvan her türlü tedavi ve hastalığa yaralanmaya karşılık bakımı yapıldıktan sonra tekrar bulundukları ortama bırakılıyor. Bodrum Hayvan Hakları Derneği ve öğrencilerimizin destekleri ile barınak her geçen gün daha iyiye gidiyor. Bugünde çocuklarımız biriktirdikleri harçlıklarla aldıkları mamaları teslim ettiler. Kedi ve köpeklerle yaklaşık iki saat geçirme fırsatı buldular. Bodrum’daki tüm okullardaki öğrencilerin en azından yılda bir kez barınağı ziyaret etmelerini sağlayarak eğer varsa hayvanlardan korkusu olan çocuklarımızın bu korkularını gidermeyi ve bilinçli bir hayvansever olmalarını sağlıyoruz" dedi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı