« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hararet Artıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TürkiyeKupası'nda finale yükselen Antalyaspor ile, G.Saray'a elenen Ankaragücü arasındaki maç, iki takımın ligdeki konumu nedeniyle 6 puanlık önem taşıyordu. Antalyaspor, bu maçı kazanması halinde ilerleyen haftalar için büyük bir avantaj elde edecekti. Böyle hayati bir maç öncesinde talihsizlikler Antalyaspor'un yakasını bırakmamış, önceki haftalardan sakat olan oyuncular kervanına Shuster ve Burhan'da katılmıştı. Takım kurmakta zorlanan Abramczyk'in, bu sakatlıklar işini daha da güçleştirdi. Burhan'ın yerinde Guintchev'i oynatan Abramczyk, orta alanda görev verdiği Şenol'u da, Guintchev'in yerinde oynattı. Şenol, Guintchev ve Nuri ile defansta uyumlu olamazken, Burhan'ın yerine libero oynayan Guintchev de burada başarılı olamadı. Burhan'ın bir ay takımdan ayrı kalacağı dikkate alındığında Antalyaspor'un ilerleyen haftalarda işinin ne kadar zor olduğunu tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok.

SAKATLIK BELASI

Antalyaspor için mazeret olarak ileri sürdüğümüz sakatlık, rakibinin de baş belası. Onlar da bu maça ideal onbiriyle çıkamadı. Buna rağmen daha derli toplu göründü ve oyunun genelinde de kötünün iyisi olan taraftı. Yakaladıkları pozisyonlardan birini gole çevirebilseydi, Antalya için kayıp daha da büyük olurdu.

Antalyaspor'da Zafer, Milli Takım'a seçilmesinin avantajını kullanmak yerine bu kisve altında hakemlerden ayrıcalık bekledi. Aradığını bulamayıncada maçın başından sonuna kadar hakemle didişip durdu. Zafer'e, oynadığı futbolla Milli Takım'a seçildiğini hatırlatmak isterim. Uğur bu maçta hiç riske girmedi. Top ayağına geldiğinde toptan bir an önce kurtulmak için amaçsız paslar attı. Kanattan yapılan ortalarda top bir türlü istenilen alanlara atılamadı. Ya öndeki defans oyuncusuna çarptı, ya da A.Gücü defansında kaldı. Bunun sonucunda da Antalyaspor'un girebildiği gol pozisyonu açısından kısır bir maç oldu. Abramczyk, oyun içerisinde aksayan yanları gördü. Ancak oyuna aldığı futbolcular derdine çare olmadı. Kısacası zevksiz geçen müsabaka sonucunda evinde oynamanın avantajını kullanamayan Antalyaspor, giderek harareti artan lig ateşinin ortasında kaldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler