Gündem Haberleri

  Haramilerin iktidarını yıkacağız

  Seyit ERÇİÇEK / İSTANBUL
  30.05.2011 - 01:14 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın ülkenin sorunlarına kayıtsız kaldığını öne sürerek, “Onlar rantın peşindeler, onlar ülkenin rantına talipler. Hepsi köşeyi döndü. AKP’nin genel merkezine bağlanan hortumları keseceğiz. O hortumları halka vereceğim” dedi.

  Seçim programını dün İstanbul’da sürdüren Kılıçdaroğlu, sabah kahvaltısında köşe yazarlarıyla buluştuktan sonra Kadıköy ve Bağdat Caddesi’nde seçim otobüsünden vatandaşları selamladı, esnafı ziyaret etti. Maltepe Meydanı’nda düzenlenen mitingde ise Kılıçdaroğlu, “Haramilerin iktidarını yıkacağız” diyerek halka seslendi. “Ezildikçe çoğaldık” yazan pankartı okuyan Kılıçdaroğlu, “Güzel bir pankart var: Baskı var, şiddet var. Kadına yönelik şiddet var. Çocuğa yönelik şiddet var. Esnaf siftah yapamıyor. O halde eziliyoruz. Ezildikçe çoğalacağız. Çoğaldıkça iktidara gideceğiz” dedi. “Emekliler, enerji tasarrufu yapın, ampulleri gevşet” yazılı pankartı okuduktan sonra 9 milyon emeklilinin oyunu istedi. Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hortumculardan, yalandan, talandan temizlenmiş güzel bir Türkiye istiyoruz. Kardeş kavgası olmasın istiyoruz. Herkes barış içinde huzurlu yaşasın istiyoruz. Meydanlarda halkçı, devrimci, fakirden, ezilenden, kadın erkek eşitliğinden, özgürlükten yana olan CHP’yi anlattık. Bir şey söyleyeceğim Recep Bey yine bozulacak. ‘Allah’ına kurban Maltepe’ diyorum.”
  Kemal Kılıçdaroğlu Maltepe’deki mitingden sonra Kartal ve Pendik’te seçim otobüsünden halkı selamladı. Pendik’te de kendisini bekleyen partililere kısa bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “Siyasete atılırken söz verdim, cebimi doldurmayacağım. Birileri cebini doldurdu. Benim cebimde vatandaşlardan gelen mektuplar var. Eğer ‘Bu ülkede yalan, talan, yoksulluk, yolsuzluk bitsin, herkes onurlu yaşasın’ diyorsanız düşün peşime, 12 Haziran’da haramilerin iktidarını yıkalım” dedi.

  Meşaleli karşılama

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün seçim çalışmaları kapsamında Kartal ve Pendik’te seçim otobüsünden halkı selamladı. Kılıçdaroğlu, Kartal’da, CHP Gençlik Kolları üyelerince meşalelerle karşılandı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı