« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haram 1 puanımız yok

Trabzonspor Asbaşkanı, “F.Bahçe’den biri konuşunca hakemler bir daha görev almıyor. Örnek olarak Hüseyin Göçek ve Yunus Yıldırım’ı gösterebilirim” dedi.

Yunus Emre SEL/(DHA)
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR Genel Sekreteri Hasan Yener, “F.Bahçe’den biri konuşunca hakemler bir daha görev almıyor. Örnek olarak Hüseyin Göçek ve Yunus Yıldırım’ı gösterebilirim” dedi.

Tesislerde açıklama yapan Yener, medyanın hakemleri olumsuz yönde etkilediğini de vurguladı, Fenerbahçe’nin penaltı sayısında açık ara önde olduğunu hatırlatırken de şöyle konuştu:

“Penaltı konusu düşündürücüdür. Medyanın bir şekilde taraf olması da doğru değildir. Ligin 16’ncı haftasında Aykut Kocaman’ın bir beyanatı oldu, ondan sonra Trabzonspor’a, Gaziantepspor maçına kadar penaltı çalınmadı. Ancak çalınmayan bariz penaltılar vardı.

Az rastlanır bir durum

Geçen sene bizim İstanbul’da Fenerbahçe ile oynadığımız son lig maçının hakemi Yunus Yıldırım’dı. Devre arasında Aziz Yıldırım’ın beyanatı oldu, açıklamadan sonra Yunus Yıldırım, ikinci yarıda hiç bir Fenerbahçe maçına atanmadı. İkinci yarı ise Fenerbahçe’nin topladığı olağanüstü puanlar var. Bugüne kadar oynadığı 16 maçın 15’ini kazanması ve bir beraberlik alması herhalde sadece Türkiye’de değil, dünya liglerinde de eşine az rastlanır bir durum.”

Siz yorumlayacaksınız

Yener, “F.Bahçe’nin veya Trabzon’un haram puanı var mı?” şeklindeki soruya, “Trabzon’un bir tek haram puanı yok. Hepsi alın teri ile hak ederek, hiç kimsenin desteğine ihtiyaç duymadan kazandığı puanlardır. Fenerbahçe’nin haram puanı var mı yok mu, onu siz yorumlayacaksınız” cevabını verdi.

F.Bahçe penaltı rekoru kırdı

SÜPER Lig’de geride kalan 33 haftada 10 kez penaltı kazanan Fenerbahçe bu penaltılarda 9 tanesini gole çevirdi. Böylece son 6 yılda bir sezonda en çok penaltı kazanan takım unvanını sarı lacivertli takım aldı. Bu sezona kadar son 5 sezonda en çok penaltı kullanan takımlar 7’i geçememişti. Kanarya ise en son 2004-05 sezonunda 10 penaltı ile sezonu tamamlamıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz