Gündem Haberleri

  Haraç istenen berber dehşet saçtı: 2 ölü, 1 yaralı

  Fevzi KIZILKOYUN/ANKARA, (DHA)
  14.10.2008 - 12:35 | Son Güncelleme:

  ANKARA’nın Altındağ İlçesi'nde berberlik yapan Halit B., kendisinden haraç istedikleri ileri sürülen 2 kardeşi caddede kovalayarak tabancayla öldürdü. Haraççı kardeşlerle işbirliği içinde olduğu iddia edilen komşusu kasabı da ayağından yaralayan berber polis tarafından gözaltına alındı.

  cadde üzerinde berber dükkanı bulunan Halit B., önce yanında kasap dükkanı işleten Musa B’Yi tabancayla ayağından vurdu. Ardından dükkanına gelen Serdar B. ile kardeşi Serhat B’yİ tabanca ile kovalamaya başladı. Halit B., dükkanına 100 metre ileride cadde üzerinde Serdar B’yi başından tek kurşunla vurarak öldürdürdü. Kaçmaya devam eden Serhat B’yi de 500 metre ileride herkesin bakışları arasında tabanca ile ateş açtı.

  Vücuduna 2 kurşun isabet eden Serhat B. de kaldırıldığı Ankara Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Yaralı kasap Musa B. ise Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olaydan sonra tabancası ile kaçan Halit B., polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.


  Olayın, Serdar ve Serhat B. adlı kardeşlerin berber Halit Baysal’dan haraç istemesi nedeniyle çıktığı iddia edildi. Kardeşlerin bir gün önce de berber dükkanına gelerek Halit B’yi tehdit ettikleri, kasap Musa B.'nin de Halit B'yi,  kardeşlere haraç vermesi için ikna etmeye çalıştığı öne sürüldü.


  Olay yerine gelen kardeşlerin yakınları ise sinir krizleri geçirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı