MANİSA HABERLERİ

Harabeye Dönen Tesis Yeniden Canlanacak

IHA
01.09.2015 - 15:23Son Güncelleme :

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ DR. SAVAŞ DUMAN, TESİSLER ŞUBE MÜDÜRÜ HÜSEYİN SÖKMEN İLE BİRLİKTE SPİL MİLLİ PARKI’NIN ETEKLERİNDE ESKİDEN POLİS LOKALİ OLARAK KULLANILAN SOSYAL TESİSLERDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

IHA

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, Tesisler Şube Müdürü Hüseyin Sökmen ile birlikte Spil Milli Parkı’nın eteklerinde eskiden Polis Lokali olarak kullanılan sosyal tesislerde incelemelerde bulundu. Tesisteki yenileme çalışmalarının ekim sonu veya kasım başında bitmesini beklediklerini kaydeden Duman tesisin işletmesi için görüşme halinde oldukları Şehzadeler Belediyesine verilebileceğini dile getirdi.
Manisa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yaklaşık 5 yıl Polis Lokali olarak işletildikten sonra 2014 yılı Haziran ayı içerisinde boşaltılan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait olan Spil Milli Parkı’nın eteklerindeki sosyal tesis yeniden canlandırılıyor. Yaklaşık 1 yıldır atıl kalan, elektrik kablosundan, içerideki kartonpiyerleri ve mobilyalarına kadar sökülen, camları kırılan sosyal tesis için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sil baştan düzenleme çalışması başlatıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman, 18 Ağustos tarihinde yenileme çalışması başlatılan sosyal tesiste incelemelerde bulundu. İnceleme sırasında yenileme çalışmasını yüklenen firma sorumluları da hazır bulunarak çalışmalar hakkında bilgi verdi.
“MANİSA’MIZA KAZANDIRMAMIZ GEREKİYORDU”
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Duman, yenileme bedelinin toplam 493 bin TL tutarında olduğunu ve sosyal tesisin İnşaatının 90 günlük iş süresinin başlamış olduğunu dile getirdi. Duman, “Emniyet Müdürlüğümüzün burayı bırakmasının ardından yaklaşık bir yıldır burası boş bir vaziyette duruyordu. Camları kırılmış, mobilyaları sökülmüş, hatta elektrik kabloları bile çalınmıştı. Mülkiyeti bize ait olan bu tesisi artık canlandırmamız ve Manisa’ya kazandırmamız gerekiyordu. Bu düşünceyle harekete geçerek, yenileme çalışması yapılması için ihale yaptık. İhaleyi alan firmamız vakit geçirmeden çalışmalara başladı. 90 günlük iş süresinde burasını tamamlayıp bize teslim edecek. Ekim ayının sonu Kasım ayının başı gibi sosyal tesisin bize modern bir şekilde teslim edileceğine inanıyoruz” dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman, sosyal tesisin bittikten sonra işletmesinin Şehzadeler Belediyesi’ne verilebileceğini belirterek, “İnşaat kısmını biz tamamlayacağız. Ancak işletmesini biz yapmayı düşünmüyoruz. Kiralama usulü ile başka bir kuruma işletmesini devretmeyi düşünüyoruz. Şu anda Şehzadeler Belediyesi ile bir görüşmemiz var. Görüşmeden olumlu sonuç çıkarsa, Şehzadeler belediyemiz burasını sosyal bir tesis olarak hizmete sunacak.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Harabeye Dönen Tesis Yeniden Canlanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Harabeye Dönen Tesis Yeniden Canlanacak haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:08
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı