Dünya Haberleri

  Hapisten izinli çıktı soygun yapıp döndü

  A.A.
  19.08.2009 - 00:11 | Son Güncelleme:

  Belçika'nın başkenti Brüksel'de, dün iki yaşlılar yurdunda soygun düzenleyen, bir kişiyi öldüren ve bir kişiyi de ağır yaralayan saldırganlar yakalandı. Ama biri, umulmadık bir yerdeydi.

  Belçika'nın başkenti Brüksel'de, dün iki yaşlılar yurdunda soygun düzenleyen, bir kişiyi öldüren ve bir kişiyi de ağır yaralayan saldırganlar yakalandı.

  Savcılık, katil zanlılarından birinin, Brüksel'deki Saint Gilles hapishanesinde ele geçirildiğini, Geoffroy (32) isimli bu kişinin dün izinli olarak hapishaneden çıktığının ve soygunlardan sonra hücresine döndüğünün belirlendiğini duyurdu. Bu kişinin, 2005 yılında, şiddete başvurarak soygunlar düzenlemek suçundan 9 yıl hapis cezasına çarptırıldığı bildirildi.

  Jalal (23) isimli diğer sanığın, soygunda kullanılan motosiklet kasklarını ve eldivenleri bir kanala attıktan sonra ele geçirildiği duyuruldu. Bu kişi, polise verdiği ifadede, soyguna katılmadığını, bir arkadaşının isteği üzerine eşyaları kanala attığını anlattı. Polis, kimliği belirlenen arkadaşı arıyor.

  Başkent Brüksel'in Forest belediyesindeki bir yaşlılar yurdunu dün sabah basan, motosiklet kaskları ile yüzlerini gizleyen silahlı iki kişi, buradan 200 avro ve birkaç mücevher alarak kaçmıştı.

  Daha sonra Uccle belediyesindeki bir yaşlılar yurduna gelen saldırganlar, istedikleri paraları kendilerine vermekte tereddüt eden muhasebeci ve bir görevliye ateş açmıştı. Muhasebeci ağır yaralanmış, ressam olduğu bildirilen diğer görevli kaldırıldığı hastanede ölmüştü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı