"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Hapisten çıktıktan sonra beni 33 yerimden bıçakladı

Sevgili Güzin Abla, artık öyle bunaldım ki size derdimi anlatmaktan başka çare bulamadım. Ben çok acı çektim.

4 sene önce bir genç sevdim. Kaçtık ve evlendik. Kendisi askerdi ancak sürekli firar etti. Bu yüzden askerliği 3 sene sürdü.
Bu arada hamile kaldım ve bir kız çocuğum oldu. Eşimin ailesinin yanında yaşıyordum. Yaşım küçük olduğu için nikâh kıyamadık. Eşim uyuşturucu kullanıyor ve satıyordu. Çok kıskanç ve sinirliydi. Ailesi ve çevresinin olumsuz sözleri yüzünden sürekli dayak yedim.
Bu arada o hırsızlık gibi bazı suçlardan cezaevine girdi. 1,5 sene cezaevinde yattı. Geçen sene çıktı. Tabii ben bu süre içinde ailesinin yanında yaşadım kızımızla. O çıktıktan 50 gün sonra beni ormanda 33 yerimden bıçakladı. Uyuşturucu almış ve ailesinden benim hakkımda kötü sözler duymuş.
Çok zor günler yaşadım, ablacığım. Onu çok sevdim, hâlâ da seviyorum. şu an o yine cezaevinde ve mahkememiz hâlâ sürüyor. 4 sene evli kaldık. ıyi ve kötü günlerimiz oldu. Ben yaşadıklarımın şokunu üzerimden atamıyorum. Kızım için ayakta durmaya çalışıyorum ama artık dayanamıyorum. Annem babamdan ayrı ve başkasıyla evli. Çok sinirli ve şu an onunla yaşıyorum. Üstelik annem kızımı da yanımda istemiyor.
Evlenmeyi düşünüyorum ama artık kendimden bile korkuyorum. Her şey bana çok ağır geliyor. Annemle hiç anlaşamıyoruz. Benimle evlenmek isteyen, belki de benim için hayırlı olacak kısmetler çıkıyor ama ben kimseye yaklaşamıyor, sevemiyorum.
Maddi durumum da iyi değil. Ama kızıma bakacak kimse olmadığı için çalışamıyorum. Sağlığım da iyi değil. Bıçaklama olayından sonra böbrek ameliyatı oldum. Yaşadıklarımı unutamıyorum, onu hâlâ sevsem de geri dönemem artık. O da beni seviyor biliyorum ama bana bunları yaptı sonuçta. Ne olur, bana yol göster.
***Rumuz: Acı hayat

*** Yazdıklarını okudukça, genellikle beni şoka sokan Hürriyet gazetesinin 3’ncü sayfa haberlerinden birini okuduğumu sandım, kızım. Allah seni minik kızına bağışlamış gerçekten. Seni öldürmek isteyen bu adamı hâlâ sevdiğini söyleme bana. Aklım almaz benim böyle bir sevdayı. ınsan hayatına kasteden birini nasıl olur da sevebilir kızım? Hem baksana tutar tarafı mı var bu adamın? Hem hırsız, hem uyuşturucu satıyor, hem de kullanıyor.
Bu adamın sonu ya hapiste biter, ya da kim vurduya gider bu durumda. Sen kendini bir an önce kurtarmaya bak, kısmetlerinden biriyle evlen. Hem küçük kızına hami olur, hem sana kol kanat gerer hem de annenin yanında kalmaktan kurtulursun. İyi biri olursa, zamanla seversin elbette.

Onun esiri oldum, sözünden çıkamıyorum

Sevgili Güzin Abla, itiraf etmek gerekirse daha önce sana bu yazıyı yazacağımı söyleseler, güler geçerdim. Ama şimdi sana dertlerini yazan o insanları daha iyi anlıyorum. Çünkü şu anda benim de senden başka dertleşeceğim kimsem yok.
Birçok arkadaşım olsa da bu konuyu onlara açarsam, sevdiğim insana ihanet etmiş gibi hissedeceğimden kimseyle paylaşamıyorum.
Benim sorunum üç yıldan beri birlikte olduğum ve canımdan çok sevdiğim kız arkadaşımla ilgili. Onun esiriymişim gibi hiçbir sözünden çıkamıyorum. O yakın çevremle ilişkilerime dahi müdahale ediyor. Fakat aynı hassasiyeti onda göremiyorum. Onun yanındayken kendi kimliğimi kaybediyor gibiyim, kendimle çatışır oldum.
En son yaptığım artık mantığımı zorlayan bir davranıştı. Bu yüzden bu yolun sonunu göremiyorum.
Onu eğitimi için Norveç’e yolcu ettim. Oradaki yemekleri beğenmediği için ona buradan yemek göndermemi istedi. Kendi ellerimle yaptığım yemekleri ta Norveç’e kadar gönderdim. Sanki orada millet açlıktan kırılıyor da biz de yemek gönderiyoruz. Ablacığım bana akıl ver. Bu çıkmaz sokaktan kurtar beni, ne yapmalıyım?
***Rumuz: ben kimim?

*** Bu genç ve şımarık hanımın esiri olmuşsun sen oğlum. O senin sevginden ve ona olan düşkünlüğünden yararlanmaya bakıyor. Bu gidişle gerçekten kişiliğini kaybedip, ona köle olacaksın.
Sevgi karşısında her zaman saygıyla eğilirim ama bu kadarı da fazla. Bu duruma nereye kadar dayanabilirsin, hiç düşündün mü? Üstelik böyle davranmaya devam edersen, onun gözünde de saygınlığını kaybedersin. Kadınlar böyle ezik erkeklere asla katlanamazlar. Bunu sakın unutma, sonra beni neden terk etti diye, şaşırma sakın.
X