« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hapis bile yatarım ama seyirci maça gelecek

Sarı lacivertli başkan Aziz Yıldırım, “Bu işi bir an önce çözün. Gaziantepspor maçının dolu tribünlere oynanmasını istiyorum” dedi. Harekete geçen yöneticiler, Passolig’le kulübün belirlediği şartlar çerçevesinde anlaşmaya vardı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Dün F.Bahçe Kürek Şubesi kayıkhanesinin 100. kuruluş yılı kutlandı. Konuşulan en önemli konu, F.Bahçe-G.Antep maçına taraftarların biletle girip giremeyeceğiydi. Biz de, olayın çözülüşüne tanık olduk.
Başkan Yıldırım, “Bu maça taraftar gelecek” diyordu. Yöneticiler, şunu söyledi; “Başkanım, bu maça taraftar alırsak cezası var.” Yıldırım, “Cezayı öderiz” dedi. “Ama başkanım E-bilete geçilmezse hukuki müeyyideler var. karşılığı gelince Başkan, “Bu işi bir an önce çözün. Gerekirse, bir daha hapis bile yatarım. Ama bu maça taraftar girecek” diye konuştu.

1 SAAT İÇERiSiNDE ÇÖZÜLDÜ

Bunun üzerine Fenerbahçe yönetim kurulu üyeleri ve profesyonel yöneticileri, telefon trafiğine başladı. Önce Passolig yetkilileri arandı. İmza işinin çözümü için hemen çağrıldılar.
Aziz Yıldırım’ın isteği üzerine önce icra kurulu başkanı Hasan Hakkı Yılmaz etkinlikten ayrıldı. Ardından Mahmut Uslu buluşma yerine gitti. Yıldırım’ın talimatının yerine getirilmesi için her şey yapılacaktı. Bu sırada başkan Yıldırım’ın yanına gidip; “Sayın Yıldırım, taraftar maça girebilecek mi?” dedik.
Bize şu yanıtı verdi; “Bir saat içinde resmi siteden gerekli açıklamayı yapacağız.”
Bunun üzerine TFF’yi aradık ve şu cevabı aldık; “Büyük ihtimalle F.Bahçe taraftarı maçı izleyecek. Ya geçici kart, ya da başka bir çözümle maçı izlemelerini sağlayacağız.”
Bugün 12.00’de yapılacak son görüşmelerin ardından sarı lacivertli taraftarların maça girmesinin sağlanması bekleniyor.

F.Bahçe’nin 3 şartı vardı

KART ücreti 8 lira olacak.

Kulüp herhangi bir para almayacak.

Kart, kredi kartı olarak kullanılmayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz