Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hanzade Doğan Boyner ve Begümhan Doğan Faralyalı, Ahmet Hakan’ı ziyaret etti

  Gülseli KENARLI - İdris TİFTİKCİ / İSTANBUL (DHA)
  06 Ekim 2015 - 14:23Son Güncelleme : 06 Ekim 2015 - 14:23

  DOĞAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı ile Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Aydın Doğan Vakfı Başkanı Hanzade Doğan Boyner, saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret etti. Begümhan Doğan Faralyalı, “Malum başımızda en büyük sorun silahlı terör. Ama onun dışında görüyoruz ki, terör sadece, yıldırma, korkutma, sindirme demek biliyorsunuz. Bu dilin bir an önce sona ermesini diliyorum'' dedi.

  ''ŞİDDET DİLİ TÜRKİYE'Yİ BIRAKMALI''

  Çıkışta açıklama yapan Hanzade Doğan Boyner, “Söylenecek her şey söylendi. Bunun sorumlularının kim olduğu bulunmalı. Bu şiddet dili Türkiye'yi bırakmalı. İnşallah son olur diyoruz. Ve ülkede bir normalleşmeye gideriz diye ümit ediyoruz" dedi.

  “EN BÜYÜK SORUN SİLAHLI TERÖR"

  Begümhan Doğan Faralyalı ise, “Malum başımızda en büyük sorun silahlı terör. PKK terörünün bitmesi. Ama onun dışında görüyoruz ki, terör sadece, yıldırma, korkutma, sindirme demek biliyorsunuz. Toplumun bir çok kesiminde yıldırma, sindirme yaşanıyor. İnanılmaz bir şekilde tehditler, aşağılamalar, kötü bir dil. Bu dilin bir an önce sona ermesini diliyorum. Çünkü Türkiye olarak bu kötü günlerden böyle bölünerek değil ancak bir bütün olarak çıkabileceğimizi düşünüyorum. Tahammül, hoşgörü, sevgi. Bunların artık bu şiddet nefret yerine bunların almasını diliyorum. Kimsenin hayrına değil bu şiddet" diye konuştu.

  Hanzade Doğan Boyner ve Begümhan Doğan Faralyalı, Ahmet Hakan’ı ziyaret etti Ahmet Hakan'dan saldırı sonrası ilk Tweet


   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı