Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hanry: Bırakmayı bile düşündüm

2010 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde İrlanda ile 1-1 berabere biten play-off baraj rövanş maçında, elle düzelttiği topun, takım arkadaşı Gallas tarafından gole çevrilmesi üzerine büyük tepki çeken Fransa Milli Takımı oyuncusu Thierry Henry, milli takımı bırakmayı bile düşündüğünü söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Thierry Henry, L'Equipe gazetesine yaptığı açıklamada, tartışmalı rövanş maçı sonrasında gördüğü tepkilerden dolayı milli takımı bırakmanın eşiğine geldiğini belirtti. Kendini “yalnız, gerçekten çok yalnız” hissettiğini ifade eden Henry, tartışmalar süresince Fransa takımını bırakmayı düşündüğünü, ancak daha sonra “ülkesini yalnız bırakmak istemediği” için bu fikrinden vazgeçtiğini kaydetti.

Tartışmalara konu maçta Fransa, maçın büyük bir bölümünü 1-0 yenik götürürken, uzatma dakikalarında Thierry Henry'nin elle topu düzelttiği pozisyon sonucu Gallas'ın attığı golle durumu 1-1 beraberliğe getirmiş ve Güney Afrika vizesini son dakikada almıştı.

İrlanda Futbol Federasyonu'nun itirazı üzerine Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), maçın yinelenmesi ya da herhangi bir skor değişimi olmayacağını bildirmişti. Henry ise maçın yeniden yapılmasını istemişti.