KASTAMONU HABERLERİ

Hanönü'nde Gökçeağaç kilimi dokuma kursa açıldı

AA / Hasan Yılmaz
24.02.2016 - 15:46Son Güncelleme :
AA / Hasan Yılmaz

KASTAMONU (AA) - Hanönü ilçesinde "Yöresel Kilim Dokumacılığı Projesi" kapsamında Gökçeağaç kilimi dokuma kursu açıldı.

Halk Eğitim Müdürü Hayati Acun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin Hanönü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR Müdürlüğünce yürütüldüğünü söyledi.

Usta öğretici Aynur Türkmen yönetiminde sürdürülen kursa 12 kişinin katıldığını bildiren Acun, Hanönü ilçesinin geçmişinde büyük önem arz eden Gökçeağaç kilimini yeniden gün yüzüne çıkarmayı amaçladıklarını ifade etti.

Kursiyerleri tüketici durumundan üretici pozisyonuna getirmek istediklerini anlatan Usta, "Bu bakımdan kendir ipine büyük ihtiyaç duyuyoruz. Mutlaka kendir ekimi yapılmalıdır. Bir çiftçimize numune olarak kendir ektireceğiz. Başarı sağlandığı takdirde üretim alanının genişletilmesi düşünülüyor" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Hanönü'nde Gökçeağaç kilimi dokuma kursa açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hanönü'nde Gökçeağaç kilimi dokuma kursa açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı