Hannover’in en başarılısı "Tayfun Korkut"

Hürriyet Haber
09 Eylül 2014 - 11:42Son Güncelleme : 09 Eylül 2014 - 11:43

Hannover takımının son 12 yıllın en başarılı teknik direktörü Tayfun Korkut. Korkut 1,47 puan ortalamasıyla ilk sırada er alıyor.

TAYFUN Korkut’un çalıştırdığı Bundesliga ekiplerinden Hannover 96, sezona iyi başladı. İki hafta sonunda bir galibiyet ve bir de beraberlik alan Hannover’in dört puanı bulunuyor. Tayfun Korkut, sekiz aydır yeşil beyazlıları çalıştırıyor. Sekiz ayda ulaştığı başarıyla Hannover’i son 12 yılda çalıştıran tüm teknik adamlardan daha başarılı oldu. Hannover’in başına 2002 yılından bugüne kadar yedi farklı teknik adam geçti. Ralf Rangnick, Ewald Lienen, Peter Neururer, Dieter Hecking, Andreas Bergmann, Mirko Slomka ve Tayfun Korkut. Tüm bu antrenörler arasında en çok puan ortalaması yapan ise Korkut oldu. Tayfun Korkut, 1.47 ortalamayla ilk sırada yer alırken, onu 1.39 puan ortalamasıyla Mirko Slomka izliyor.
Korkut dört dil konuşabiliyor

1.33 ortalamayla Dieter Hecking ise üçüncü sırada. En kötü ortalamayı ise, 16 maç takımın başında kalan Andreas Bergmann yakaladı. Bergmann’ın 16 maçta sadece 16 puan alıp ortalaması da bir puanda kaldı. Almanya’nın Stuttgart kentinde doğan Korkut, Türkçe ve Almanca’nın yanı sıra İspanyolca ve İngilizce de konuşabiliyor. Hannover tarihinin en pahalı (5 Milyon Euro) futbolcusu olan İspanyol Joselu ile İspanyolca konuşan Korkut, takımda yer alan Kenan Kahraman ve Ceyhun Gülselam ile de Türkçe konuşuyor. Soyunma odasında Almanca konuşan Korkut, takımda yer alan ve Almanca bilmeyen diğer uluslara ait futbolcularla ise bire bir İngilizce konuşmayı tercih ediyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı