Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Haniye, BBP Genel Başkan Danışmanı Açıcı ile bir araya geldi

  A.A
  04 Ocak 2012 - 21:57Son Güncelleme : 04 Ocak 2012 - 21:57

  Gazze'deki Filistin Hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye, BBP Genel Başkan Danışmanı Muhittin Açıcı ile görüştü.

  Açıcı, Conrad Otel'deki görüşmede, Mavi Marmara gemisinde aktivist olarak yer aldığını belirterek, gemide, o dönemki genel başkanları Yalçın Topçu tarafından Haniye'ye hitaben yazılan mektubu taşıdığını, ancak İsrail'in saldırısı sonucunda yaşanan olaylar nedeniyle mektubu takdim edemediğini söyledi.
  Muhittin Açıcı, Topçu tarafından yazılan mektubu Haniye'ye takdim etti.

  Mektubu alınca duygulandığı görülen Haniye, “Siz o gün emanetleri bize ulaştıramadınız, biz bugün onları almaya geldik. Bu mektup, şehit kanlarıyla sulanmıştır ve bizim için çok değerlidir” dedi.

  Haniye, BBP'nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun da anıldığı görüşmede, “Yazıcıoğlu, helikopter kazasında şehit olmuştur. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun Bosna, Batı Trakya ve Kosova'da mazlum milletten yana olması, onlar için çalışmalar yapması sahabe ahlakıdır. Mazlumlar için yaptıkları hayırlara vesile olmuştur” şeklinde konuştu.

  Tarihte olduğu gibi bundan sonra da Türkiye'deki Müslümanlarla bir ve beraber olacaklarını vurgulayan Haniye, “Gazze'de, Kudüs'te, Mescid-i Aksa'da Türkiye'deki Müslümanlarla birlikte namaz kılacağız. Zafere ilişkin şüphemiz yok” dedi.

  Görüşmeye, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Başkanvekili Hüseyin Oruç ile diğer yetkililer katıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı