SİVAS HABERLERİ

Hanımeli çarşısı, ev hanımlarının kazanç kapısı oldu

DHA
08.05.2017 - 14:53Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta Belediye Başkanı Sami Aydın’ın girişimleri ile açılan Hanımeli Çarşısı ev hanımlarının ürettikleri ürünleri paraya çevirmelerine olanak sağlıyor.
Çeyizlik eşya ihtiyacı olan vatandaşların ihtiyacını karşılayan Hanımeli Çarşısı aynı zamanda evinde üretim yapan ev hanımlarına kazanç sağlıyor. Ülke genelinde iş ihtiyacı duyan, üretime katkı yapmak isteyen ev hanımlarının el ürünlerini pazarladığı Hanımeli Çarşısı üretici ile alıcıyı buluşturuyor. Aynı zamanda Belediye tarafından Hanımlar Kültür Merkezleri’nde açılan kurslarla da hem meslek sahibi olunuyor hem de üretilen ürünler bu çarşıda sergilenip paraya dönüştürülüyor. Belediye Başkanı Sami Aydın, birimlere yönelik ziyaretleri kapsamında hanımeli çarşısını da ziyaret etti. Alışveriş yapan vatandaşlarla görüşerek, çarşı hakkında çalışanlardan bilgi aldı. Başkan Aydın, "Bizim çok önemsediğimiz bir proje. Yeni bir atılım, yeni bir açılım yapmayı arzu ediyoruz. Burada gördüğünüz ürünlerin tamamı, herhangi bir yerden alınıp burada pazarlanan ürünler değil. Bu ürünler, Sivas’taki ev hanımlarının kendi evlerinde el emeği göz nuru ürettiği ürünler. Mesela bir şapka yapıyor ve bize getiriyor, fiyatını belirliyor. Biz Hanımeli Çarşımızda bu ürünleri satıyoruz. Bu arkadaşlarımızın her birinin banka hesaplarına ürünlerin karşılığını aktarıyoruz. Diğer vatandaşlarımızda el emeği ürünlere ulaşabilecekleri bir merkeze gelip o ürünleri alma imkanına kavuşuyor" dedi. Sivas’ta el sanatlarının daha güçlenip yaşamasını gerektiğini vurgulayan Başkan Aydın, "Onun için esnaf konumunda olan, hatta isterse evinde bir şeyler üreten veya farklı yerlerde dükkanı olan arkadaşlarımız da belirli sayıda numuneleri burada sergilemek üzere bize bıraktıkları takdirde biz de onların adına satışlarını yaparız. İnşallah yeni yapacağımız çalışmalarla beraber burası daha etkili bir hale gelecektir" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Hanımeli çarşısı, ev hanımlarının kazanç kapısı oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hanımeli çarşısı, ev hanımlarının kazanç kapısı oldu haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı