« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hanımağa erkekleri terletti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kumluca güreşleri Kırkpınar'ı aratmadı

Açık arttırmaya 5 milyar lira ile katılan Ispartalı işkadını Ayhan Gürsu'ya rakip çıkmadı. Hanımağa, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'nın ricası üzerine çekildi ve ağalığı 2.7 milyar liraya Hüseyin Çetintürk aldı.

450 pehlivan

Kumluca'da bu yıl birincisi düzenlenen yağlı pehlivan güreşleri Kırkpınar'ı aratmayacak güzellikte geçti. Tam 450 pehlivanın er meydanına çıktığı güreşleri yaklaşık 5 bin güreşseverle birlikte Tarım ve Köyişleri Bakanı H.Yusuf Gökalp, milletvekilleri Nesrin Ünal, Osman Müderrisoğlu, Mit eski Müşteşarı Korkut Eken ile Mavikent, Beykonak, Çavuşköy, Hasyurt, Elmalı, Dirmil, Bozhöyük belediye başkanları da izledi.

Ağalık Krizi

Başta Cengiz Elbeye, Ahmet Taşçı, Mehmet Yılmaz, Vedat Ergin olmak üzere Kırkpınar'ın 22 ünlü başpehlivanının da katıldığı güreşte ağalık krizi yaşandı. Daha önce yine Kumluca'da düzenlenen deve güreşlerinde açık arttırmaya çıkarılan koçu 5 milyar liraya satın alarak Türkiye'nin ilk ve tek hanımağası unvanını alan Ispartalı işkadını Ayhan Gürsu, ağalık için yine er meydanına çıkınca erkekler arasında homurdanma başladı.

Başkanın ricası

Ünlü Cazgır Osman Filiz'in tüm anonslarına rağmen, ağalık için erkek aday çıkmazken Kumluca'nın tanınmış zenginleri soğuk terler dökmeye başladı. Hanımağa Ayhan Gürsu, rakip ağa adayı çıkması için uzun süre bekledikten sonra Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'nın ricası üzerine, ‘‘Hanımağa’’ unvanını koruma koşulu ile ağalıktan çekildi. Satışa çıkarılan koçu 2 milyar 700 milyon liraya alan Hüseyin Çetintürk ağa oldu.

Taşçı pes etti

Güreşseverler Kırkpınar Başpehlivanı Ahmet Taşçı ile Antalyalı Cengiz Elbeye'nin karşılaşmasını heyecanla arzuluyordu. Böylece Kırkpınar'ın rövanşı gerçekleşmiş olacaktı. Ancak finallerin üçüncü turunda Ahmet Taşçı, eşleştiği öğrencisi Mehmet Yılmaz (Cino) ile güreşirken pes etti. Finale Cengiz Elbeye ile Mehmet Yılmaz kaldı ve Elbeye yarım saat süren mücadelenin sonunda rakibini yenerek başpehlivanlık kürsüsüne çıktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz