Gündem Haberleri

  Hani silahını bırakmıştı

  Hürriyet Haber
  07.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Olaylı CHP Kurultayı’nda silah çekmesiyle tepki çeken ve daha sonra silahını bıraktığını açıklayan Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz dün karakolluk oldu. Karıştığı trafik kazasında silahını çektiği iddia edilen Tüysüz, "Benim silahım yok" diyerek olayı yalanladı.

  ANAVATAN Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz’ün içinde bulunduğu 06 ZTT 69 plakalı otomobil, dün Veli Toprak’ın kullandığı 06 JS 161 plakalı bir lokantaya ait servis minibüsü ile çarpıştı. Araçlarda maddi hasar meydana geldi. Turan Tüysüz, 2 yeğeni ve şoförü, lokanta personeliyle tartıştı. Polisin müdahalesine rağmen taraflar yatışmayınca takviye çağrılarak Tüysüz ile 3 kişi karakola götürüldü.

  Tartışmada milletvekilinin ruhsatlı silahına davrandığı ve bu silah dışında araçta iki silah bulunduğu iddia edildi. Gölbaşı Karakolu’nda 2 saat ifade veren taraflar, sonunda anlaştı. Karakol çıkışı Tüysüz, "Araçlarımız kaza yaptı, kaza mahallinde anlaşamadık. Burada anlaştık. Sorun yok" dedi. Gazetecilerin "Kavgada silah çekildiği ve polislere karşı gelindiği" iddiaları bulunduğunu sorunca Tüysüz, "Öyle bir şey yok, benim silahım yok. Ben yola gidiyorum. Taziye ziyaretimiz vardı. Şu anda herhangi bir sorun yok" şeklinde yanıt verdi.

  Kamuoyu, Turan Tüysüz’ü olaylı CHP Kurultayı’nda silah çekmesiyle tanımıştı. Hakkındaki disiplin soruşturması üzerine partisinden istifa ederek ANAVATAN’a geçen Turan Tüysüz, geçen eylül ayında silah bırakan ilk milletvekillerinden biri olmuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı