« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hangisi güzel!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Toshack'ın sahaya gönderdiği onbirde Ertuğrul orta saha, Şifo ileri ikilideydi. Galli hocanın tercihi, ilk 15 dakikada Beşiktaş'a sıkıntılar yaşatıyor ve orta sahadan hiçbir düzeyli ve üretken pas çıkmıyordu. Ve ilk 15 dakikadan sonra Şifo orta sahaya geliyor, sakatlanan Ertuğrul'un yerini de Oktay alıyordu.

Dün gece Şifo iyi düşünen ama kötü yazan bir şair gibiydi. Top atacağı yerleri iyi seçiyor, nedense kötü pas gönderiyordu. Ve Şifo gerçek kişiliğini Erkan'a attırdığı golde buluyordu. Yine de bu golü izleyenlere soruyorum... Şifo'nun pası mı güzeldi, yoksa Erkan'ın müthiş golü mü? Kimse tartışmaya kalkışmasın, bu golün en güzel tarafı Şifo-Erkan arasındaki klas düşünce ve uygulama birlikteliğiydi.

Recep-Rahim-Ali Eren üçlüsünden oluşan savunma özellikle ilk 45 dakikayı hatasız oynadı. Geç forma bulan Ali Eren oyunun genelinde başarılı bir performans çizdi. Belli ki, büyük forma giymenin korku ve heyecanından sıyrıldıkça daha da iyi işler becerecek.

Orta sahanın savunma ile diyaloğu ve yardımlaşması kusursuzdu. Bu alanda kaytaran ve toptan kaçan yoktu. Amokachi'yi anlamakta zorlanıyorum. Sanki, kış ortasında görülen güneş gibi. Bir parlıyor, bir kayboluyor. İkinci yarıda soldan 40 metre taşıdığı ve Oktay'ın önüne bıraktığı ikinci goldeki hırs ve hevesini oyunun diğer dakikalarına da taşısa Beşiktaş hiçbir maçta ve oyunda gol sıkıntıları yaşamaz.

Şu bir gerçek ki, kimse dün gece Beşiktaş'ın iyi oynadığını söyleyemez. Ama kazanmak için gösterdiği çaba en az 3 puan kadar değerliydi.Bunları da Beğenebilirsiniz