Teknoloji Haberleri

  Hangi tarayıcı şarj canavarı? Chrome mu Firefox mu Edge mi?

  Hürriyet Haber
  27.10.2015 - 09:38 | Son Güncelleme:

  Pil tüketiminde en tasarruflu web tarayıcısı Chrome mu, Edge mi, Firefox mu, yoksa Internet Explorer mı?

  Web tarayıcıları, çoğu bilgisayar kullanıcısının en çok kullandığı yazılımların başında geliyor. Notebook'unu pilde kullananlar için güç tasarrufundaki küçük farklar bile önem taşıdığından web tarayıcısının pile nasıl davrandığı önem taşıyor. Pilinizin hangi web tarayıcısıyla en uzun dayanacağı ise Digital Citizen'ın testinde ortaya çıktı.

  Surface Pro 3 ve iki farklı notebook üzerinde gerçekleştirilen testte Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Opera ve Microsoft Edge web tarayıcıları yarıştı. Tüm testler Windows 10'da, Peacekeeper benchmark yoluyla gerçekleştirildi.

  Chrome kullananlara büyük tuzakChrome kullananlara büyük tuzak  MICROSOFT'UN TARAYICISI AÇIK ARA KAZANDI

  Microsoft'un iki web tarayıcısı Internet Explorer ve Edge, üç test cihazında da galip geldi. Internet Explorer'ın halen Edge'in biraz önünde olması dikkat çekti. Üçüncü sıradaysa Microsoft'un tarayıcısından sadece biraz geride kalan Firefox yer aldı.
  Hangi tarayıcı şarj canavarı Chrome mu Firefox mu Edge mi  Testte en kötü sonuçları Google Chrome verdi. Yani notebook'unu uzun süre pilde kullananların Chrome'dan uzak durmasında fayda var. Opera, Chrome ile aynı motoru kullandığından pil tüketiminde Chrome'dan çok daha iyi değil.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 19 PRATİK WEB TARAYICI HACK'İ

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı