Hangar Ayakkabı tekstil sektörüne giriyor

Hürriyet Haber
21.05.2011 - 12:24 | Son Güncelleme:

Ayakkabı üreticisi Hangar, yıl sonuna kadar 2 milyon dolar yatırım yaparak tekstil sektörüne girecek.

Hangar Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk, yazılı açıklamasında, günde ortalama 20 bin çift ayakkabı üreten Hangar'ın, Çin'den gelen ürünlere tepki amacıyla kiloyla ayakkabı sattığını hatırlattı.

Ayakkabı üretiminin yanı sıra farklı iş kollarına da yatırım yapma kararı aldıklarını belirten Selçuk, yıl sonuna kadar 2 milyon dolar yatırım yaparak tekstil sektörüne gireceklerini bildirdi.

Mağazalarında, çoraptan kot pantolona kadar kendi imalatları olan ürünleri satacaklarını belirten Selcuk, şunları kaydetti:

“Uzun süredir üzerinde çalıştığımız yepyeni bir mağazacılık uygulamasına geçiyoruz. Çok çeşit ürünün büyük metrekarelerde ve ucuza satıldığı bir mağazalar zinciri oluşturacağız. Şu an 400 mağazamız ve fabrikamızda 2 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Yıl sonuna kadar mağazalarımız bin noktaya ulaşacak. Fabrikamızda 700, mağazalarımızda ise 150 kişi daha istihdam etmeyi planlıyoruz. İŞKUR ve çeşitli belediyeler aracılığıyla eleman bulmaya çalışıyoruz. Ancak kalifiye eleman bulmakta zorlanıyoruz. Kalifiye eleman adeta karaborsaya düşmüş.”
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı