Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hanefi Avcı’ya tuzak kurdular

  ANKARA
  26.12.2014 - 01:37 | Son Güncelleme:

  AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Yargıtay’ın Hanefi Avcı hakkında onadığı hapis cezası kararını, “Ona yapılan tam bir tuzak. Sağlam dursun, kendisini tebrik ediyorum” sözleriyle değerlendirdi.

  Fethullah Gülen hakkındaki kırmızı bültenin, “İki gün önce, iki gün sonra mutlaka olacağını” dile getiren Atalay, 4 eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu üyelerinin yolsuzlukla ilgili kararlarını vicdanlarına göre vermeleri gerektiğini söyledi. Atalay, A Haber’in gündeme ilişkin sorularına şu yanıtları verdi:
  PARALEL FELAKET
  “Paralelle ilgili 2 önemli ayak söz konusu. Emniyet, güvenlikle ilgili birimlerimiz ve yargı. Bu ikisiyle ilgili çalışmalarda mesafeler alınmıştır. Bir ülkede adaleti tesis etmek için değil, ülkenin menfaatini korumak için değil, belli amaçları gerçekleştirmek için yargı içinde bir yapılanma varsa bu büyük bir felakettir. Bunu yaşıyoruz. Bir değerli çalışma arkadaşım Hanefi Avcı için bir karar çıktı. Hanefi Avcı’ya yapılan tam bir tuzaktır, tam bir kurgudur. Hanefi Avcı, ‘Gerçeklerin ortaya çıkması gerekiyor ve susturulmam gerekiyordu’ diyor. Hanefi Avcı bir örnek, başka örnekler de var. Kendisine geçmiş olsun diyorum. Açıklamasını tebrik ediyorum, sağlamca dursun yerinde, bu gerçeklerin söylenmesi lazım. Temyizde böyle bir kararın çıkması konusunda soğukkanlı tespiti çok anlamlı buldum. Fethullah Gülen’e kırmızı bülten çıkması konusunda, ‘İçerideki işlemler gecikiyor, yavaş yürüyor’ diye değerlendirmiyorum. Yargı orada, gerekli kararı vermiş oldu. Dağıtımının hızlandırılması, Adalet Bakanlığı, oradan İçişleri Bakanlığı’na, Interpol’e gelecek. 2 gün önce, 2 gün sonra olacak budur. Esas olan yargının kararıdır.”
  BOZDAĞ’DAN ÜNLEM
  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise Hanefi Avcı’nın cezasının onaylanmasına ilişkin
  bir soruya, “Yargıtay’da şu anda seçimler var. Yargıtay’da seçim varken verilen karara ünlem koyuyorum” yanıtını verdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı