« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamza'yı kaybedince öyle bir güç geldi ki..

Oğlum hastanedeyken iki hayalim vardı. İlki çocuğumun hastaneden çıkmasıydı. Maalesef bu olmadı. İkincisi de onun için bu şampiyonluğu kazanmak ve ileride olacak kardeşlerine ‘Bu şampiyonluk Hamza ağabeyinizin sayesinde kazanıldı’ demekti.

RÖPORTAJ: Onur SALMAN
SON GÜNCELLEME

O, Türk spor dünyasının en önemli sporcularından biri. Kariyerinde 4 tane dünya şampiyonluğu var. 1999 depreminde göçükten çıkıp yarışa gitmişti. Önce büyük ağabeyini, sonra küçük ağabeyini, daha sonra babasını kaybetti Kenan Sofuoğlu. Bütün bu acıların arasına tam 3 dünya şampiyonluğu sıkıştırmıştı. Bu sene ise 4 aylık oğlunu toprağa verdi. Ama vazgeçmedi. Kendi sözleriyle öyle bir güçlendi ki 4. kez Dünya Supersport Şampiyonası’nı kazandı. İşte Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu’nun Hürriyet’e özel açıklamaları:

BÜYÜK SINAVLARDAN GEÇTİM

“HAYAT bana çok güzel başarılar getirdi. Ama çok da büyük sınavlar ve acılar da nasip etti. Tabii kaybettiklerim geri gelmeyecektir ama, inançlarım gereği kayıplarımı bu dünyalık kayıplar olarak görüyorum. Babam öldükten sonra sporu bırakmaya niyetlendim. Ama Kawasaki bir teklif yaptı.
İyi ki kabul etmişim. Bu bana iki şampiyonluk daha getirdi. Hayalim 5. şampiyonluk. Ondan sonra kariyerimi tamamladım diyebilirim.

Hamzayı kaybedince öyle bir güç geldi ki..

EN ÖZEL ŞAMPİYONLUK

OĞLUM Hamza’nın hastanede olduğu sürede iki hayalim vardı. İlki çocuğumun hastaneden çıkmasıydı. Maalesef bu olmadı. İkincisi de onun için bu şampiyonluğu kazanmak ve ilerde olacak kardeşlerine ‘Bu şampiyonluk Hamza ağabeyinizin sayesinde kazanıldı’ demekti.
İkincisi oldu. Kupanın üste ‘Hamza Sofuoğlu’na’ diye yazdıracağım. Hamza’yı kaybettikten sonra öyle bir güç geldi ki anlatamam. Rakiplerimmiş, pistmiş.... Fark etmezdi. Şampiyon olmalıydım. Bu sebeple en özel şampiyonluğum bu.

Annem hep ‘Bırak’ diyor

Annem bana hep ‘Yeter, bırak’ diyor. Bu şampiyonluktan sonra da söyledi. Ama bana her zaman destek oldu. Onun dualarıyla bu noktaya geldim.

Filmimi yapsalar mutlu olurum

‘BUNCA yaşananlar, başarılanlar, acılar ve mutluluklar… Bir kitap olarak karşımıza çıkar mı’ diye sorduğumuz Kenan Sofuoğlu “İnşallah olur. Yaşadıklarım sıradan şeyler değil. Ama kariyerim devam ediyor. Bittikten sonra bir film olursa bu beni çok mutlu eder” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz