ANKARA HABERLERİ

Hamza'ya el uzatın

Murat YILMAZ
19 Mart 2017 - 16:58Son Güncelleme : 19 Mart 2017 - 17:01

Doğuştan serebral palsi(beyin felci) hastası 6 yaşındaki Hamza Yiğit için ailesi, Ankara Valiliği’nin de izniyle “Hamza’ya el uzatın” kampanyası başlattı. Maddi durumlarının minik Hamza’yı sağlığına kavuşturacak durumda olmadığı belirten anne Semra İpek, “Mücadelemize hayırveserlerden destek bekliyoruz” diyor.

Murat YILMAZ

Doğumdaki hata nedeniyle 2011 yılında engelli olarak dünyaya gelen serebral palsi hastası 6 yaşındaki Hamza Yiğit, devam eden tedavileriyle iyileşme sürecinde önemli mesafe kaydetti. Çocuklarının yeniden hayata bağlanması için büyük çaba gösteren İpek ailesi, fizik tedavi aletleri ve tedavi için maddi durumlarının yetersiz olduğunu belirterek hayırserlerden destek beklediklerini söyledi. Küçük Hamza için Ankara Valiliği’nin izniyle yardım kampanyası başlattıklarını belirten anne Semra İpek şöyle konuştu: 

DEVLET TÜMÜNÜ KARŞILAMIYOR

“Serebral palsi imkansız bir hastalık değil. Hamza’nın sağlığına kavuşması için büyük çaba gösteriyoruz. Devletin karşıladığı tedavi 1 gün diğer 4 günü kendimiz karşılıyoruz. Özel bir fizik tedavi merkezine devam ediyor. 6 yılda konuşması netleşti, vücut kontrolleri arttı. Acil alınması gereken cihaz ve aparatları var. Bunları ilk önce bizim ödeyerek almamız gerekiyor sonrasında belli bir kısmını devlet tekrar bize ödeyerek karşılıyor.

VALİLİK İZNİYLE YARDIM KAMPANYASI

Alacağımız cihazlardan birisi 6, diğeri 16 bin TL tutarında. Bunları ödeme gücümüz ve imkanımız yok. Valilik’ten izinle 4 ay önce bir yardım kampanyası başlattık. 20 gün önce ameliyat oldu ücretini de oradan karşıladık. Amacımız Hamzamızın sağlığına kavuşması. Maddi durumumuz el vermiyor. Eşim de çalışmıyor. Mücadelemize hayırveserlerden destek bekliyoruz. Hamza çok canlı bir çocuk tekrar sağlığına kavuşup ayağa kalkacağına inanıyorum.”

KOYU BEŞİKTAŞ TARAFTARI

Oğlu Hamza Yiğit’in koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğunu da belirten anne Semra İpek, “En büyük isteği Fikret Orman’la tanışmak. Şenol Güneş ve futbolcular Ankara’ya geldiklerinde kaldıkları otelde ziyaret edip fotoğraf çektirmiştik, çok mutlu olmuştu. Şimdi kulüp Başkanı Fikret Orman’la tanışacağı günü bekliyor” diye konuştu.

6 AYDIR ÇALIŞAMIYORUM

Simit satarak geçimini sağlayan baba Hacı İpek ise 6 ay önce bir arabanın tezgahına çarparak kendisini sakatladığını söyledi. 6 ayda 3 kere ameliyat olduğunu belirten Baba İpek, “Elimizden tutan olursa çok seviniriz” dedi.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hamza'ya el uzatın hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Mart 2017 tarihinde saat 16 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hamza'ya el uzatın haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Haziran 2017, Cuma
  • İmsak
   03:17
  • Guneş
   05:14
  • Öğle
   12:58
  • İkindi
   16:54
  • Akşam
   20:29
  • Yatsı
   22:16
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı