Hamza'ya el uzatın - Ankara Haberleri
Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  Hamza'ya el uzatın

  Murat YILMAZ
  19 Mart 2017 - 16:58Son Güncelleme : 19 Mart 2017 - 17:01

  Doğuştan serebral palsi(beyin felci) hastası 6 yaşındaki Hamza Yiğit için ailesi, Ankara Valiliği’nin de izniyle “Hamza’ya el uzatın” kampanyası başlattı. Maddi durumlarının minik Hamza’yı sağlığına kavuşturacak durumda olmadığı belirten anne Semra İpek, “Mücadelemize hayırveserlerden destek bekliyoruz” diyor.

  Doğumdaki hata nedeniyle 2011 yılında engelli olarak dünyaya gelen serebral palsi hastası 6 yaşındaki Hamza Yiğit, devam eden tedavileriyle iyileşme sürecinde önemli mesafe kaydetti. Çocuklarının yeniden hayata bağlanması için büyük çaba gösteren İpek ailesi, fizik tedavi aletleri ve tedavi için maddi durumlarının yetersiz olduğunu belirterek hayırserlerden destek beklediklerini söyledi. Küçük Hamza için Ankara Valiliği’nin izniyle yardım kampanyası başlattıklarını belirten anne Semra İpek şöyle konuştu: 

  DEVLET TÜMÜNÜ KARŞILAMIYOR

  “Serebral palsi imkansız bir hastalık değil. Hamza’nın sağlığına kavuşması için büyük çaba gösteriyoruz. Devletin karşıladığı tedavi 1 gün diğer 4 günü kendimiz karşılıyoruz. Özel bir fizik tedavi merkezine devam ediyor. 6 yılda konuşması netleşti, vücut kontrolleri arttı. Acil alınması gereken cihaz ve aparatları var. Bunları ilk önce bizim ödeyerek almamız gerekiyor sonrasında belli bir kısmını devlet tekrar bize ödeyerek karşılıyor.

  VALİLİK İZNİYLE YARDIM KAMPANYASI

  Alacağımız cihazlardan birisi 6, diğeri 16 bin TL tutarında. Bunları ödeme gücümüz ve imkanımız yok. Valilik’ten izinle 4 ay önce bir yardım kampanyası başlattık. 20 gün önce ameliyat oldu ücretini de oradan karşıladık. Amacımız Hamzamızın sağlığına kavuşması. Maddi durumumuz el vermiyor. Eşim de çalışmıyor. Mücadelemize hayırveserlerden destek bekliyoruz. Hamza çok canlı bir çocuk tekrar sağlığına kavuşup ayağa kalkacağına inanıyorum.”

  KOYU BEŞİKTAŞ TARAFTARI

  Oğlu Hamza Yiğit’in koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğunu da belirten anne Semra İpek, “En büyük isteği Fikret Orman’la tanışmak. Şenol Güneş ve futbolcular Ankara’ya geldiklerinde kaldıkları otelde ziyaret edip fotoğraf çektirmiştik, çok mutlu olmuştu. Şimdi kulüp Başkanı Fikret Orman’la tanışacağı günü bekliyor” diye konuştu.

  6 AYDIR ÇALIŞAMIYORUM

  Simit satarak geçimini sağlayan baba Hacı İpek ise 6 ay önce bir arabanın tezgahına çarparak kendisini sakatladığını söyledi. 6 ayda 3 kere ameliyat olduğunu belirten Baba İpek, “Elimizden tutan olursa çok seviniriz” dedi.

  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  
  AnkaraBugün25 ºCAçık
  • Cmts26 ºC
  • Pazr24 ºC
  • Pzts20 ºC
  • Salı24 ºC
  • Çarş24 ºC
  • Perş24 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı