Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamzaoğlu: "G.Saray maçını kazansak..."

Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray'a 3-0 yenilen Akhisar Belediyespor'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, ortaya koydukları mücadelenin puan için yeterli olmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Hamzaoğlu, Galatasaray karşısında üstün oynamalarının ya da galip gelmelerinin beklenmediğini belirterek, “Kimse buraya gelip Galatasaray'a karşı çok üstün bir futbol oynamamızı ya da galip gelmemizi beklemiyordu. Böyle bir şey başarsaydık bizim için sürpriz olabilirdi” dedi.

Ligde yeni bir ekip olduklarını vurgulayan Hamzaoğlu, “Bizim gücümüz belli. Bu ligdeki hedefimiz de belli. Bu maçı kaybetmenin bize çok şey kaybettirmiş olduğunu sanmıyorum. Önemli olan bundan sonra kendi rakiplerimize karşı ortaya koyacağımız performans. Bugün arkadaşlarım sahada ellerinden geleni yaptılar. Ama istediğimiz puanları almak için yeterli olmadı. Galatasaray iyi futbol oynadı. Net bir skorla maçı kazandı. Tebrik ediyorum” diye konuştu.

Akhisar Belediyesporlu futbolcu Mehmet Yılmaz da Galatasaray'ın çok iyi bir kadroya sahip olduğunu anlatarak, “Bana göre UEFA ve Süper Kupa'yı aldıktan sonraki en iyi kadrosu. Yurt dışında oynadığı maçlarda da bunu gördük. Elimizden gelen bütün mücadeleyi gösterdik. İlk yarıyı 0-0 kapatsaydık, belki daha farklı olabilirdi. İyi mücadele etmeye çalıştık. Galatasaray'ı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Çağdaş Atan ise Galatasaray'ın Türk Telekom Arena'da güçlü rakiplerine bile çok üstün mücadele edecek güce sahip olduğunu söyleyerek, “Bence derbideki rakipleri de gelse Galatasaray onları sahasına kapatacaktır. 2000 yılından sonraki en iyi kadrosu. İki senede çok büyük değişim yaşadılar. Elimizden gelen mücadeleyi göstermeye çalıştık, ama bireysel hatalarla basit goller yedik” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz