GeriFutbol Hamzaoğlu doğduğu köyü ziyaret etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hamzaoğlu doğduğu köyü ziyaret etti

Hamzaoğlu doğduğu köyü ziyaret etti
refid:30280312-spot ilişkili resim dosyası

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, doğup büyüdüğü Yunanistan'ın Gümülcine kentine bağlı Susurköy'deki akrabalarını ziyaret etti.

Yunanistan'da Türklerin yaşadığı sıkıntılardan dolayı 7 yaşında ailesiyle Türkiye'ye sığınan Hamzaoğlu, doğup büyüdüğü köyü ve akrabalarını ziyaret etti.

Hamzaoğlu doğduğu köyü ziyaret etti

Milli takımlar nedeniyle lige verilen arayı değerlendirerek, Yunanistan Süper Ligi takımlarından Panthrakikos ile hazırlık maçı yapacak Galatasaray, bu karşılaşma için dün Gümülcine'ye geldi.
Kıbrıs Barış Harekatı'ndan sonra Yunanistan'da Türklerin yaşadığı sıkıntılardan dolayı 7 yaşındayken ailesiyle Meriç Nehri'ni sandalla geçip, Türkiye'ye gelen sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, halen Susurköy'de yaşayan akrabalarını ziyaret etti.

Hamzaoğlu doğduğu köyü ziyaret etti

DOĞDUĞU EVİ ZİYARET ETTİ

Gezdiği yerlerde akrabaları ve köylüler tarafından ilgiyle karşılanan Hamzaoğlu, önce Kozladere köyündeki halası Fatma Hamzaoğlu'nun yanına gitti. Elini öptüğü halası ile bir süre sohbet eden Hamza Hamzaoğlu, daha sonra Susurköy'deki amcası Mümin Hamzaoğlu'nun yanına uğradı. Çocukların çiçekle karşıladığı sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü, amcasının yanında da bir süre kaldıktan sonra doğduğu ve 7 yıl yaşadığı eve geçti.

Şu an başkasına ait olan evin avlusunda basın mensuplarına poz veren Hamza Hamzaoğlu'nun duygulandığı görüldü.

Hamzaoğlu doğduğu köyü ziyaret etti

Gazetecilerin ziyaretiyle ilgili sorularını yanıtlayan Hamzaoğlu, sık sık köyünü ziyaret ettiğini belirterek, "İnsan doğup büyüdüğü yere tekrar döndüğünde çok farklı oluyor. Doğduğum yer aynı şekilde kalmış. Küçük bazı değişiklikler var. Tekrar gelip akrabalarımı görmek güzel oluyor. Yenileniyorum. İnsanlar biraz yaşlandı, gençler ekonomik şartlardan dolayı yurt dışında çalışıyor ama köy aynı şekilde duruyor. Değişen bir şey yok. Çocukluk duyguları içimde" diye konuştu.

Hamzaoğlu doğduğu köyü ziyaret etti

"BURAYA GALATASARAY HOCASI OLARAK DÖNMEK ÇOK GÜZEL"
Genç teknik adam, zor şartlarda sığındıkları Türkiye'de elde ettiği başarıların akrabalarını gururlandırdığının söylenmesi üzerine, şu ifadeleri kullandı:
"Buraya Galatasaray'ın teknik direktörü olarak geri dönmek çok güzel. Çocuklar yavaş yavaş büyüyor. Onların koyacağı hedefler için de bu güzel bir örnek. İnsanlar bulunduğu yerin kabuğuna sığmamalı. Taşmalı ve daha ileriye doğru adım atmalı. İnsan ne isterse başarıyor. Çok uzun bir yolculuktan sonra buraya Galatasaray hocası olarak dönmek güzel bir duygu."

Hamza Hamzaoğlu, zorlu bir yaşam sürdüğünü anlatarak, "Nerede doğup, büyüdüğümü ve hayatımın nasıl geliştiğini siz de gördünüz. Biz de şükürler olsun zamanında fedakarlıklar yaparak şu an bulunduğumuz konuma geldik. İnşallah bulunduğumuz yere layık oluruz ve insanlara mahcup olmayız. Bunu aynı şekilde sürdürme çabası içindeyim" şeklinde görüş belirtti.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle