« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamzaoğlu çıldırdı

Sarı kırmızılıların yediği golden önceki faul kararı sonrası Hamza Hamzaoğlu, yan hakem Orkun Aktaş’a, “Ayıp, ayıp. Aferin size” diye bağırdı. Aslan’ın çalıştırıcısı, eldivenleri ve montunu da fırlattı.

Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME

SAKİN kişiliği ile bilinen G.Saray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, hakem Hüseyin Göçek ve yardımcılarının kararları üzerine çıldırdı. 38. dakikada Olcan’ın rakibi Cicinho’yu marke ederken, Göçek’in, yardımcısı yan hakem Orkun Aktaş’ın uyarısı ile verdiği faul kararı sonrası Hamzaoğlu kızdı.
Genç teknik adam, yan hakemin olduğu bölgeye koşup öfkesini dile getirdikten sonra siniri geçmedi. Hamza Hamzaoğlu, kulübeye öfke ile dönüp eldivenlerini fırlattı. Tepki gösterdiği bu faul sonrası takımının gol yemesi ile Hamzaoğlu çılgına döndü.

HAKEME ALKIŞ

Üzerindeki montu yere fırlatan Hamzaoğlu, faulü veren yan hakem Orkun Aktaş’ın yanına koşup alkışlayarak, “Ayıp, ayıp! Aferin size” şeklinde bağırdı. Devre arası hakem Hüseyin Göçek, itirazları devam eden Muslera’ya sarı kart verdi.


MUSTAFA ÇULCU YORUMLADI

‘BiR OTORİTE YOKSUNLUĞU’

Yanlış karar

MHK eski başkanı Mustafa Çulcu, 38. dakikadaki pozisyon için, “Faul değil... Orta ve 5. hakem pozisyona 5 metrede. Ama kararı 35-40 metre ötedeki yardımcı veriyor. Böyle bir otorite yoksunluğu olamaz” yorumunda bulundu.


Hakem kasıtlı karar verdi

G.SARAY Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Olcan’ın faul pozisyonuyla ilgili, “Her şeyi içimize atarsak sağlığımız olumsuz etkileniyor. Yediğimiz golden önce top rakipten çıktı ve Olcan faul yapmadı. Bu bize bariz gibi geliyor. Sanki kasıtlı karar veriliyormuş gibi bir algı oluştu. Bir de golle sonuçlanınca gerginlik tavan yaptı” dedi.

Karşılaşmanın devre arasında Hamza Hamzaoğlu, hakem 5’lisine itirazda bulundu.


Orada faul yoktu çok sinirlendim

SİVASSPOR’dan Olcan’ın Cicinho’yla girdiği mücadele sonrası kullanılan serbest vuruşun devamında gol yiyen Galatasaray kalecisi Muslera, isyan etti. Uruguaylı kaleci, “Federasyonun aldığı karar ile 5 hakem ile oynuyoruz. O golden sonra çıldırdım. Kesinlikle bir faul yoktu. 5 hakemin olmasının nedeni o. Çok sinirlendim ve belki aşırı tepki gösterdim” diye konuştu.


ÜÇER’DEN OLAY TWEET

G.SARAY yöneticisi Selim Arda Üçer’in Sivas galibiyeti sonrası attığı tweet, Fenerbahçelileri kızdırabilir: “At, inşaat, tarla değil; Yasin, Burak, Telles...” Üçer’in bu tweet’i sarı lacivertlileri kızdırabilir çünkü hatırlanacağı üzere şike davası tapelerinde Fenerbahçe ile ilgili bölümlerde, ‘inşaat ve tarla’ kelimeleri sıkça geçiyordu. Üçer ayrıca bu tweet’inden önce yayıncı kuruluşu da hedef aldı ve “Galatasaray kazandı, Lig TV’deki eğlence programları iptal” ifadesini kullandı.
Bunları da Beğenebilirsiniz