Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamzaoğlu ağlayarak anlattı

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu için Florya Metin Oktay Tesisleri'nde imza töreni düzenlendi. Transfer teklifini babasının öldüğü gün aldığını söyleyen Hamzaoğlu, babasından bahsederken gözyaşlarını zor tuttu. Hamzaoğlu, sözleşmesinin sezon sonuna kadar geçerli olduğunu söyledi.

Ali Naci KÜÇÜK / Fotoğraflar: Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Futbol Takımı'nda sözleşmesi feshedilen İtalyan teknik direktör Cesare Prandelli'nin yerine göreve getirilen Hamza Hamzaoğlu dönemi resmen başladı.
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Hamdi Yasaman ve başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın da katıldığı imza töreninde Hamzaoğlu ile sezon sonuna kadar sözleşme imzalandı.

YASAMAN: HAMZA HOCAYA GÜVENİYORUZ
Yeni teknik direktörlerine güvendiklerini dile getiren Yasaman, "Şimdiye kadar olan kariyeri hakikaten çok iyi. Son yılların göze çarpan bir antrenörüydü. Şimdi Galatasaray'da görev yapacak. İnşallah burada dördüncü yıldızı alacağız. Biz ona inanıyoruz, zaten eski bir futbolcumuz. Kupayı da alacağız. Bundan eminim. Kendisi önemli bir hoca. Bu yükü kaldırabilecek kapasitede. Sağolsun Abdurrahim Bey de büyük emek harcadı ve bize Hamza'yı kazandırdı. Hepimize hayırlı olsun. Kendisinden çok şey bekliyoruz" diye konuştu.

ALBAYRAK: BAŞARILI OLACAĞINA EMİNİM
Abdurrahim Albayrak da Hamzaoğlu ile yaptıkları anlaşmanın sarı-kırmızılı camia için hayırlı olmasını temenni ederek, şunları kaydetti:
"İnşallah her iki taraf için de başarılı bir imza olur. Hamza hocayı uzun süredir beğeniyordum. İlk açıkladığımda, başta Duygun başkanım olmak üzere
kimse olumsuz bir şey söylemedi. Hepimiz Hamza hoca ismi üzerinde birleştik ve bu da beni çok mutlu etti. Hocamız kendisini ispatlamış. Başarılı olacağına canı gönülden inanıyorum. Bize 'Benim için önemli olan Galatasaray'dır, para değildir' dedi. Hiçbir şekilde bizimle para konuşmadı. Bu nedenle de göstermiş olduğu bu tavrından dolayı teşekkür ediyorum."

"GALATASARAY İÇİN HER TÜRLÜ RİSKE GİRERİM"
"Galatasaray için riske etmişsem de değer. Abdurrahim Albayrak ile ilk görüştüğümde uzun soluklu çalışmayı hedeflediklerini söylediler. Konuşmamızda mayıs ayına kadar görevde olacaklarını, o nedenle mayıs ayına kadar sözleşme yapmamızı istedim. Ben bağlayıcı olmaktan yana değilim. Kontratlar kulüplerle antrenörleri sıkmamalı, yormamalı. Burada 10 yıllık bir kontratımız bile olsa, küçük bir imada dahi görevde durmam. Bugüne kadar hiçbir kulübe de tazminat yazdırmadım. Benim böyle bir derdim yok. Biz buraya kulübümüze hizmet etmek için geldik. Edemediğimizi anladığımız gün, siz söylemeseniz bile zarar vermeden ayrılır gideriz. Ama arzumuz uzun yıllar hizmet etmek."

Hamzaoğlu ağlayarak anlattı

"SNEIJDER İLE HİÇBİR SORUNUM YOK Kİ..."
Hamza Hamzaoğlu, Dünya Kupası sırasında televizyonda Hollanda Milli Takımı'nın maçını yorumlarken eleştirilerde bulunduğu Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Wesley Sneijder ile herhangi bir sorununun olmadığını dile getirdi.
"Sneijder'in verdiği bir röportajda, Türkiye'deki oyuncuların 3-4 pas yapmadan topu ayağından çıkarmadığını ama Hollanda Milli Takımı'nda en genç oyuncunun bile bir seferde bunu başarabildiğini söylediğini ifade ettiler" diyen Hamzaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ben orada milli takım hocası vasfıyla oturuyorum. Benim söylediklerim Sneijder ile alakalı değil. Tamamen bu düşünce tarzıyla ilgili. Dünya Kupası'ndasınız ve anlamsız bir röportaj. Yani kendi vatanınızı ya da oyuncu arkadaşlarınızı övmek için bir başkasını yermeye gerek yok. Bizim Türk oyuncularımız da kıymetlidir. Yabancı oyuncularımız da kıymetlidir. Kendini gerçekten takımına adayan, mesleğini saygıyla yapan her oyuncu kıymetlidir. Sneijder de bunlardan bir tanesidir benim için. Sanki Sneijder'e karşı bir söylemim olmuş gibi algılanıyor ama ben orada tamamen Türkiye'deki düşünceye temas etmek istedim. Zaten biz eksiklerimizi biliyoruz. Biz de 3-4 kere topa dokunmadan vermediğimizin farkındayız. Bunları çözmek için gayret ediyoruz. Ama bize gelen tüm yabancı oyuncuların da niçin geldiklerini bilmeleri ve hakkını vermeleri lazım. Bugün hala bu düşüncelerimin arkasındayım."

Hamzaoğlu ağlayarak anlattı

"ELEŞTİRİLERDE BELKİ İLERİ GİTMİŞ OLABİLİRİM"
Sneijder'e yönelik eleştirilerinde biraz ileri gitmiş olabileceğini anlatan Hamzaoğlu, "Sneijder ile hiçbir sorunum yok ki. Olamaz da zaten. Benim en değerli oyuncularımın başında geliyor kendisi. Belki biraz ileri gitmiş olabilirim, bunu da kabul ediyorum. O andaki heyecanla. Ama eminim bugün Sneijder de o röportajı verdiğine üzülüyordur. Konuşacağım zaten kendisiyle. Aramızda hiçbir sorun, hiçbir polemik, hiçbir problem yok. En azından benden yana yok. Ondan yana olduğunu da sanmıyorum. Bundan sonra birlikte Galatasaray'ın başarısı için çok iyi işler yapacağız. İnşallah bunu hep beraber göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Hamzaoğlu ağlayarak anlattı

"İNŞALLAH FATİH HOCAYI MAHCUP ETMEYECEĞİM"
Hamza Hamzaoğlu, kendisine çok güvendiğini ifade ettiği Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i mahcup etmeyeceğini söyledi.
Fatih Terim'in gölgesinde kalacağına yönelik değerlendirmelerin sorulması üzerine Hamzaoğlu, "Direkt olarak teklif bana yapıldı. Fatih hocanın bundan çok çok mutlu olduğuna adım gibi eminim. Çünkü gerçekten bana çok inanan, güvenen bir hoca. İnşallah onu mahcup etmeyeceğim" ifadelerini kullandı.
Büyük hedefleri olan sarı-kırmızılı takımda görev yapmasının, üzerinde bir baskı oluşturup oluşturmadığı sorulan Hamzaoğlu, "Şu anda baskı olacak bir şey hissetmiyorum. Takımı tabii ki ekip arkadaşlarımla beraber analiz ediyoruz. Şu anda lider durumdayız. Ben bütün oyuncu arkadaşlarımı ve benden önceki hocamızı da tebrik ediyorum. Bugüne kadar yapılan önemli bir başarıdır ama eksikliklerimizin de olduğu bir gerçek. Biz de bu eksikliklerimizi kısa zamanda gidermeye çalışacağız. Amacımız büyük ve güçlü bir aile olmak. İnşallah en kısa sürede bu ortamı yakalayacağız" diye konuştu.

Hamzaoğlu ağlayarak anlattı

"GALATASARAYLI OYUNCULAR MUTLU DEĞİL"
Hamza Hamzaoğlu, Spor Toto Süper Lig'de şu an lider durumda bulunan sarı-kırmızılı futbolcuların, mutluymuş gibi bir görüntü vermediklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bizim ilk önceliğimiz, antrenmanları keyifli hale getirmek. Oyuncularımın burada gerçekten mutlu zaman geçirmesini sağlamak. Bunu gerçekleştirirken de bir şeyleri birlikte yapmayı becerebilmek. Şu anda takımda biraz bunun eksikliği var. Herkes sahada tek başına bir şey yapmaya gayret ediyor ama bunu beraberce yapmayı tam olarak başardıklarını düşünmüyorum. Biz onları bir araya getireceğiz. Beraberce neler yapabileceklerini görmelerini sağlayacağız. Bunu başardığımız gün de güzel şeylerin olacağını ümit ediyoruz. İnşallah oyuncularımız da bizimle çalışmaktan keyif alacaklar. Maçlarda da taraftarlarımıza aynı keyfi ve coşkuyu yaşatmak istiyoruz."

"TAFFAREL AYNI GÖREVİNE DEVAM EDECEK"
Hamzaoğlu, sarı-kırmızılı takımdaki görevinde yardımcılıklarını daha önce Akhisar Bedediyespor'da birlikte çalıştıkları isimlerin yapacağını anlattı.
Kaleci antrenörü Claudio Taffarel ile çalışmaya devam edeceklerini belirten Hamzaoğlu, "Taffarel'in olması bizi mutlu eder. Sonuçta hepimizin amacı Galatasaray'a hizmet etmek. Pozisyonunu hiç değiştirmedik. Rica etti, yanındaki arkadaşıyla beraber uyumlu şekilde çalıştığını ifade etti. Metin Mert ile görüştük, o da Taffarel ile çalışmaktan mutluluk duyacağını söyledi. Teknik kadromuzda, Akhisar Belediyespor'da birlikte çalıştığımız arkadaşlarla beraber Yıldırım Uran, Fuat Buruk, İsa Turan ve Serkan Salman, Taffarel ve Metin Mert olacak" değerlendirmesinde bulundu.

"TRANSFERE DAHA SONRA KARAR VERECEĞİZ, BİLAL'İ HİÇ DÜŞÜNMEDİM"
Transfere ihtiyaçlarının olup olmadığını devre arasına kadar tespit edeceklerini aktaran Hamzaoğlu, "Kafamızda bazı şeyler var ama bunlar için zamanımız bulunuyor. Mevcut kadromuzla en iyisini yapmaya gayret edeceğiz. Çünkü Galatasaray formasını taşıyan oyuncular, değerlidirler ki buraya geldiler. Biz onların o değerini ortaya çıkarmaya gayret edeceğiz. İhtiyacımız olursa, transfer döneminde oyuncu almaya çalışacağız" diye konuştu.
Hamza Hamzaoğlu, daha önceki takımlarında 4-2-3-1 sistemiyle oynadığını, oyunculara göre sistemde değişiklik yapabileceğini ifade etti.
Galatasaray'ın yeni teknik patronu, bir soru üzerine, daha önce Akhisar Belediyespor'da birlikte çalıştığı Bilal Kısa'yı şu an transfer etmek gibi bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

Hamzaoğlu ağlayarak anlattı

"TRANSFER TEKLİFİNİ BABAMIN ÖLDÜĞÜ GÜN ALDIM"
Galatasaray'dan teklif aldığı gün babasını kaybeden Hamza Hamzaoğlu, toplantıda duygusal anlar yaşadı. Galatasaray'da çalışmanın her zaman hedefleri arasında olduğunu dile getiren Hamzaoğlu, "Ama bugünlerde olacağı hiç aklımdan geçmiyordu. Teklifi babamı kaybettiğimiz günün akşamı, Anderlecht maçından sonra arayan Abdurrahim ağabey illeti. Çok zor durumdaydık aile olarak. Ben odaya çekildim. Kızım da ne oldu diye yanıma geldi. Sağolsun Abdurrahim ağabey acımızı dindirecek bu mutlu haberi verdi. Önce kızımla paylaştım, sonra eşim geldi. Tabii o anda misafirlere söyleyemedik. Şükürler olsun. Bu tesiste çok izledi beni" ifadelerini kullandığı anda, gözleri doldu.
Bu sırada Abdurrahim Albayrak'ın da duygusal anlar yaşadığı görüldü.


Bunları da Beğenebilirsiniz