« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamza ve Şeref de yıkıldı

Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda, Ercan Yıldız ve Yekta Yılmaz Gül'ün ardından, Hamza Yerlikaya ve Şeref Eroğlu da elendi. İlk 4 sıklette sıfır çeken Milli Takımımız'da gözler, ilk maçlarını kazanan Bünyamin Emik ve Mehmet Özal'a çevrildi.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda büyük şok... Ercan Yıldız ve Yekta Yılmaz Gül'ün ardından, altın madalya umutlarımız Hamza Yerlikaya ve Şeref Eroğlu da elendi. Hamza ve Şeref, çeyrek finalde havlu atmalarına rağmen 2004 Olimpiyatları'na katılmaya hak kazandı. 66 kiloda Şeref Eroğlu, dün sabah seansında karşılaştığı İspanyol Moises Sanchez'i 10-3 yenip, çeyrek finale yükseldi. Güreşçimiz, Gürcü Manuchar Kvirkela ile yaptığı çeyrek final karşılaşmasının son 45 saniyesine 3-0 önde girdi. Ancak, güreşçimiz son saniyelerde akıl almaz hatalar yapınca minderden 7-3 yenik ayrıldı.

84 kiloda Hamza Yerlikaya, sabah seansında Kübalı Luis Mendez'i 5-0 yendi. Çeyrek finalde Ermeni asıllı İsveçli Aza Abrahamian'la karşılaşan güreşçimiz, 2-2 biten karşılaşma sonunda hakem kararıyla mağlup ilan edildi.

Ortalık karıştı

Tartışmalı geçen karşılaşmadan sonra Milli Takım antrenörlerinden Seçkin Saruhan, minder amirine itiraz ederken, korumalar kendisini engelleyince bir süre itiş kakış yaşandı. Şampiyonada dün grup maçlarına çıkan güreşçilerimizden 60 kiloda Bünyamin Emik, Norveçli Robert Sollie'yi 8-2, 96 kiloda Mehmet Özal da, Gürcü asıllı İsrailli Henry Papiashvilly'yi 1 dakika 18 saniyede tuşla yendi. 74 kiloda Mahmut Altay ise Kazak Danil Khalimov'a uzatmada 3-0 yenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz