BURSA HABERLERİ

Hamza uyardı, binadaki çeşme figürüne kova eklendi

DHA
12.05.2017 - 15:23Son Güncelleme : 12.05.2017 - 15:24
DHA

BURSA, (DHA) -  BURSA Su Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) binasındaki çeşmeden damlayan su figürü, Karacabey'de oturan 5’inci sınıf öğrencisi Hamza Yusuf Çukur’un uyarı mektubu ile değiştirildi. Damlayan suyun altına kova eklenmesini isteyen Hamza’nın önerisini yerine getiren  BUSKİ, öğrenciyi de tablet bilgisayarla ödüllendirdi.
BUSKİ Genel Müdürlüğü'nün, bilinçli su kullanımı ve tasarrufuna yönelik gerçekleştirdiği eğitim etkinlikleri meyvelerini vermeye başladı. Karacabey Şehit Serkan Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi Hamza Yusuf Çukur, BUSKİ Genel Müdürlüğü’ne yazdığı mektup, BUSKİ’nin okullara yönelik gerçekleştirdiği su tasarrufu eğitimlerinin amacına ulaştığını gösterdi. Mektubunda, BUSKİ binasının Mudanya Yolu yönüne bakan yan duvarında yer alan çeşme figüründen damlayan dört su damlasının boşa akıp gittiğini, su damlacıklarının altına konulacak kovayla su tasarrufunun sağlanmış olacağını belirten öğrencinin bu  mektubu, BUSKİ Genel Müdürlüğü’nü harekete geçirdi.
Hamza Yusuf Çukur’un mektubu sonrası, su damlacıklarının altına kova figürü yerleştirilerek, su damlacıklarının boşa akıp gitmesinin de önüne geçildi. BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Hamzayı okul müdür yardımcısı ve ailesiyle birlikte BUSKİ’ye davet ederek teşekkür etti.
'SU TASARRUFU EĞİTİM ÇALIŞMALARI BAŞARIYA ULAŞTI'
2013’den bu yana okullar nezdinde sürdürdükleri eğitim faaliyetleri ile yaklaşık 20 bin öğrenciye bilinçli su kullanımı ve tasarrufu eğitimİ verdiklerini belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Hamza’nın su tasarrufuna ilişkin sergilediği duyarlı davranışın, amaçlarına ulaştıklarının en somut göstergesini oluşturduğu vurguladı. Çetinavcı, tablet, bilgisayar ve BUSKİ yayınlarından oluşan hediye setiyle minik Hamza’yı ödüllendirdi.
BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’nın minik Hamza’yı kabul ziyaretinde, Karacabey Şehit Serkan Şahin Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mustafa Sütçü, Hamza’nın annesi Esin Çukur, babası Bülent Çukur, anneannesi Nesrin Kırgız ve kardeşi Esma Melek Çukur da hazır bulundu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Hamza uyardı, binadaki çeşme figürüne kova eklendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hamza uyardı, binadaki çeşme figürüne kova eklendi haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:03
  • Yatsı
   20:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı