« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamza Işın: İbrahim'in gafleti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hamza IŞIN

Dün Isparta Atatürk Stadı'nı dolduran Isparta ve Afyon seyircisini gördüğümde, her iki takım taraftarının da yıllardır ayrı kaldıkları 2. Lig'i ne kadar çok özlediğine tanık oldum. Her iki takımın seyircisi de bu heyecan ve coşkuları nedeniyle takımlarının 2. lig'de olmasını çoktan haketmiş. Lig bitiminde biri bu amacına direkt ulaşırken, diğeri de terfi maçlarında yükselme şansı arayacak. Futbolcular bunun bilinci içinde hareket ederlerse sezon sonunda taraftarlarına bu gururu yaşatırlar.

Maça gelince; kendisine 1 puan bile yetecek olan Afyonspor, oyunun başından sonuna kadar golü düşündü. Bu, Afyonspor için olumlu bir hareketti. Maçın ilk yarısında Afyon, Isparta'ya nazaran topa daha çok sahipti. Ancak gol pozisyonu bulup harcayan taraf Isparta oldu. İkinci yarı başladığında Afyonspor defans blokunu orta sahaya yakın kurarak oyunu Isparta sahasına yıkmayı düşündü. Afyon'un bu düşüncesini İbrahim Çelik'in 55. dakikadaki gafleti bozdu. Bu dakikada İbrahim'in gafletinden yararlanan Kazım, Ispartaspor adına golü kaydetti. Burada İ.Çelik'in gafleti kadar Kazım'ın teknik becerisi de kendisini gösterdi. Nerede ise sıfıra yakın noktadan golü kaydetti. Bu dakikadan sonra da oyun Ispartaspor'un üstünlüğünde geçti.

Alp’i kutluyorum

Bu maçta dikkat çeken en önemli olay, attığı pet şişe ile dördüncü hakem Adem Yaprakoğlu'nun yaralanmasına yol açan Ispartalı taraftarın, yine Ispartalı taraftarlar tarafından dışlanması oldu. Bu üzücü olayın sevindirici yanı olayın münferit olması ve polisin seyircilerle işbirliği yaparak bu şahsı gözaltına almasıydı. Isparta Emniyet Müdürü Metin Alp'in hakkını yememek gerekir. En çok yorulan kişi oldu. Maçın oynandığı 90 dakika boyunca neredeyse futbolcular kadar koşuşturdu. Aldığı sağlam önlemler sayesinde,bahsettiğim münferit olay dışında üzücü bir şey olmadı. Sonuç olarak, lig burada bitmedi. Yenibaşlamış gibi yarış devam ediyor. Ligin sonuna kadar iki komşu ekipten biri mutlu sona ulaşacak, diğeri ise Play-Off'taki şansını kullanmaya çalışacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz