« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamza Hamzaoğlu'ndan flaş açıklamalar

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, yapılan ve yapılamayan transferler nedeniyle kendilerini eleştirenlere sert çıktı: "Herkes alınmayan bir oyuncu üzerinden eleştiriyor. Bizim asıl işimiz kadroyu daraltmaktı. Gönderilenlere kimse bakmıyor. Çok kötü durumda değiliz ama kulübümüzün durumu ortada..."

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, özellikle Kevin Grosskreutz transferinin son dakikada gerçekleşmemesi nedeniyle yöneltilen ağır eleştirileri yanıtladı. TRT Spor'un canlı yayınına katılan Hamzaoğlu'nun açıklamaları, şöyle:

Hamza Hamzaoğlundan flaş açıklamalar
"KEVIN GROSSKREUTZ'U 2 AYDIR İZLİYORUZ"
Kevin'i 2 aydır takip ediyoruz, görüşüyoruz. Transferin son güne kalmasının bazı sebepleri vardı, Melo'nun gitmesi gibi. Melo gitti ve biz de acil olarak Kevin'i aynı gün Almanya'dan getirdik. Bir gün içerisinde bir çok transfer gelişmesi oldu ve bu yoğunluk içerisinden bir hata yapıldı.

Hamza Hamzaoğlundan flaş açıklamalar GALATASARAY'DA YÜZYILIN SKANDALI!

"TELLES VE MELO BİR E-MAIL İLE HALLEDİLDİ"
Biz buradan Telles ve Melo'yu gönderdik, buradan bir e-mail ile her şey halledildi ancak bizim Kevin transferinde böyle bir şansımız yoktu, sağlık kontrolü yaptırmamız ve burada imza attırmamız gerekiyordu. Sorun değil, planlarımızda çok büyük bir değişiklik olmadı. Biz zaten transfer yapmayacaktık. Kevin'i biz sadece bu sezona düşünmedik, sorun değil Ocak'ta aramıza katılacak.

Hamza Hamzaoğlundan flaş açıklamalar
"MELO 'OYNAYACAĞIM' DEDİ ANCAK SON GÜN..."
Biz Melo ile anlaştık, kalmaya karar verdim dedi ve biz de onu kadroya aldık. Oynayarak da bir an önce hazırlanmasını istedik Melo'nun. Transferin son gününde Melo, bize geldi ve Inter'e gitmek istediğini söyledi, biz de gitmek isteyen oyuncuyu tutmak istemedik.

"TELLES DE KENDİ GİTTİ"
Alex Telles de yine aynı şekilde, gitmek istediğini söyledi ve biz de ona izin verdik. İki oyuncu gitmek istedi, biz iki oyuncunun yerini de doldurmak istiyoruz. Karlı bir transfer yaptığımızı düşünüyoruz. Telles'in yerini Carole, Olcan ve Hakan ile doldurabiliriz. Bruma'yı gönderdik Sinan Gümüş oynasın diye. Melo'nun da yerini de doldurabiliriz. Telles seneye tamamen giderse de biz onun yerine adam hazırlıyoruz.


"HANGİ OYUNCULARI İSTEDİYSEK YÖNETİMİMİZ ALDI"
Sezon bitti ve hemen transfer dönemi başladı, elde edilen başarılar çok çabuk unutuldu. Yeni hayallerin peşinde koşulmaya başlandı, ayaklarımızın yere sağlam basması gerekiyor. Çok kötü durumda değiliz ama kulübümüzün durumu ortada, buna göre hareket etmemiz gerekiyor. Biz hangi oyuncuları istediysek, yönetimimiz aldı. Bu konuda da sayın başkanımız Dursun başkanımıza teşekkür ederim.

Hamza Hamzaoğlundan flaş açıklamalar
"27 FUTBOLCU GÖNDERDİK"
Yönetim sadece transfer için değil, ekonomik yapı ve fizik şartlar için de çalışıyor. Bizim yapacağımız transferden daha çok önemli olan kadromuzu daraltmaktı, 27 oyuncu ile yolları ayırdık. Herkes alınmayan bir oyuncu üzerinden eleştiriyor ama böyle değil.

"HERKES GÜCÜMÜZÜ GÖRECEK"
Bizim yapımızda bu var, biz güvenle değil güvensizlikle hareket ediyoruz. Yönetimi seçiyoruz, ardından hakaret ediyoruz. Çok üzülmüyorum aslında, ben kulübüm için üzülüyorum. Bu sosyal medyayı yönlendirenler kimler? Ne için yönlendiriyorlar?

Hamza Hamzaoğlundan flaş açıklamalar FENERBAHÇE YÖNETİCİSİNDEN GALATASARAY'A: BÖYLE KOMİK TRANSFER GÖRMEDİM!

"YÖNLENDİRMELER BİZİ ETKİLİYOR"
Biz çok olumlu eleştiriler de alıyoruz, elde edilen başarıların kıymetini bilen insanlar da var. Biz sosyal medyada yaılan art niyetli yönlendirmelerin farkındayız, bundan da zaman zaman etkileniyoruz ancak biz, taraftarımızın da desteğini aldığımız zaman herkes gücümüzü görecek.

"YILDIZ OYUNCU İSTERİM AMA"
Ben yıldız oyuncu istemez miyim!.. Ama benim kendimi başarılı sayabileceğim konu kendi yaratabileceğim, ortaya çıkaracağım yıldız oyunculardır. Şimdi yüksek maliyetle bir yıldız transferi yaptık, şampiyon olduk, herkes memnun oldu ve belirli maliyetin altına girdim. Sonra UEFA geldi dedi ki; 'Seneye Şampiyonlar Ligi'ne gidemezsin...' E ben ne anladım o zaman bu transferden!

Hamza Hamzaoğlundan flaş açıklamalar
"ATLETICO KORKAK BİR TAKIM"
Şampiyonlar Ligi'ndeki grubumuz kağıt üzerinde kolay görünse de başaramayacağımız bir grup değil. Biz kendi değerlerimize sahip çıkarsak birçok şeyi başarabilecek gücümüz var. Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçı burada oynuyor olmamız bizim bir avantaj. İyi bir mücadele edip iyi bir sonuç elde etmek için oynayacağız. Atletico Madrid korkak oynuyor. Senelerden beri o kültürü aldıkları için. Savunma anlamında doğru duruyorlar. Hücum anlamında da etkili oyuncular var. İyi bir takımlar ama onlara yenebilecek gücümüz var.

Hamza Hamzaoğlundan flaş açıklamalar DURSUN ÖZBEK HASTANELİK OLDU

"ARDA'YA KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK"
Ne Arda tarafından ne de kulüp tarafından oldu. Böyle bir şey olsaydı Arda'ya kapımız her zaman açık. Arda'yı da tebrik ediyorum başarılarından dolayı. Futbolcu kardeşlerine hedeflerin ne olduğunu gösterdi. İnşallah bundan sonra da Arda önayak olmuş olur. Diğer futbolcu kardeşlerimiz de bu hedeflere inşallah ulaşmış olur.

"MELO'NUN YERİNİ DOLDURACAĞIZ"
"Kadro olarak yeterli yapıdayız. Rodriguez'den memnunum. 4 senedir Selçuk ile oynayan bir Melo. Melo'nun çok katkısı oldu bize. 4 senede 3 kez şampiyon olmuş bir takımdaki futbolcu. Gitmek isteyen bir oyuncuyu tutmak kararında değilim. Melo'ya da teşekkür ediyorum kulübümüze katkılarından dolayı. 4 senedir alışmış olduğumuz bir Melo figürü var. İster istemez herkes onun formatında bir oyuncu arayacak. Yarın bu takım Melo'suz oynamayı öğrenecek. Hamit de çok önemli bir oyuncu. Chedjou'yu geçen sene Melo sakatlığında düşündük. Ama biz orada Hamit'in doğru bir tercih olacağını düşündük ve başarılı bir oyun oynadı. Biz Melo'nun eksiğini doldurabileceğimizi düşünüyorum."

Hamza Hamzaoğlundan flaş açıklamalar GALATASARAY'DA SKANDALLAR BİTMİYOR!

"BURAK, TAKIM VE ARKADAŞ SEVGİSİYLE DOLU"
Burak inanılmaz duygusal bir çocuk. Takım ve arkadaş sevgisiyle dolu bir çocuk. Avusturya'da bir çift kale yapıyoruz; fazla koşmuyor. Aldım yeleği bir başkasına verdim. Rakipten 3 kişiyi sakatladı hırstan. Burak bunu görmeli ve tekrar yapmalı diye Sivasspor maçının ikinci yarısında o yüzden oyuna aldık. Maksimuma ulaştırmaya çalışıyorum. Çünkü potansiyeli inanılmaz.

"BİZ GALATASARAY'IZ, RAKİBİ BASKI ALTINDA TUTMALIYIZ"
Mancini döneminde farklı bir Galatasaray vardı. Biz geldikten sonra yaptığımız iş o oldu. Biz Galatasaray'ız rakip sahada olan, orada rakibi baskı altında tutan bir Galatasaray oluşturmalıyız. Ama her ne olursa olsun bunu yakaladık.

"OYNATAMADIĞINIZ HER OYUNCU BÜYÜK PROBLEM"
Oynatmadığınız, oynatamadığınız her oyuncu aslında büyük bir problem. Ben 30 kişi de olsam aynı sahada beraber çalışmak zorundayım. Ama bu da bizim için bir sıkıntı. Kaldı ki o arkadaşlarımız için de iyi oldu. Onlar da oynayabileceği kulüplere gittiler. Bu kararları vermek zor ama onların için de faydalı bir karar. Şu an hepsi mutlu diye düşünüyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz