« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamza cıldırttı!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Olimpiyat şampiyonumuz Hamza Yerlikaya'yı 4 yılda sadece bir kez yenebilen İsveçli Martin Lidberg, Hamza korkusunu üzerinden atabilmek için psikolojik tedavi görüyor...

Psikolojik tedavi

Bu öylesine bir korku ki, değil karşısında görmek, kurada adını bile duydu mu bacakları zangır zangır titriyor, ter boşalıyor. Minderde Hamza Yerlikaya korkusu, İsveçlilerin ünlü güreşçisi Martin Lidberg'i hastanelik etti. İsveçli, Hamza korkusunu yenebilmek için psikolojik tedavi görüyor.

Künde kralı

Olimpiyat şampiyonumuza dört yıldır bir maç dışında sürekli yenilen İsveçli Martin, ‘‘Hamza müthiş bir güreşçi. Ayak güreşinde onunla mücadele edebiliyorum. Ancak hakem bana pasivite cezası verdi mi, işte o zaman yıkılıyorum. Minderde ne kadar dirensem onun kündelerinden kurtulamıyorum’’ dedi.

Bacakları titriyor

Her şampiyonada Hamza ile eşleşen Martin, ‘‘Hamza'yı karşımda gördüm mü, bacaklarım titriyor. Vücudum buz kesiyor. Onu en kötü zamanında bir kez yakalıp yendim, korkuyu içimden attığımı sandım ve tedavi gördüm ama yine de ülkemdeki İsveç Kupası'nda bir kez daha yenilmekten kurtulamadım’’ dedi.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler