Ekonomi Haberleri, Son Dakika, Haberler

EKONOMİ

Hamsi için gittiler, 100 köpekbalığı ile döndüler

01 Şubat 2013 - 15:07Son Güncelleme : 01 Şubat 2013 - 16:23

Ordu'da hamsi avına çıkan balıkçıların ağına 100köpek balığı takıldı.

Gülyalı Balıkçı Kooperatife bağlı bazı balıkçılar sabahın erken  saatlerinde hamsi avı için denize açıldı. Kıyıdan uzaklaştıktan bir süre sonra ağlarını denize bırakan balıkçılar  daha sonra ağları toplamaya başladı. Ardından ağlarını çekmeye çalışan balıkçılar bir anda ağlarının  ağırlaştığını fark etti.

İŞTE BÖYLE DÖNDÜLER / FOTO-GALERİ

 Bunun üzerine ağlarını kontrol eden balıkçılar ağlarına köpek  balıklarının takıldığını gördü. Ağlarını toplamaya devam eden balıkçılar yaklaşık  100 köpek balığını kayıklarına alarak kıyıya döndü.

Konuya ilişkin Gülyalı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı İnan Sağlam, “İlk defa balıkçılarımızın ağına bu kadar fazla köpek balığı takıldı” dedi.  Köpek balıklarının ne türde olduklarını tam bilemediklerini ifade eden  Sağlam, “Köpek balığı yakalayan balıkçılarımız da çok şaşkın. Çünkü bu kadar  fazla köpek balığı ile karşılaşmamışlardı” diye konuştu.

Köpek balıklarının 1.5 ile 2 metre arasında değişen boylarda olduğunu  anlatan Sağlam, şunları kaydetti:

Hamsi için gittiler, 100 köpekbalığı ile döndüler

Sabah erken saatlerinde balıkçı arkadaşlarımız hamsi avı için denize  açılmışlar. Kıyıdan bir süre içeriye açılan balıkçılarımız daha sonra ağlarını  denize bırakmışlar. Ardından ağlarını toplamaya başladıklarında köpek balıkları  ile karşılaşmışlar. Balıkçılarımız ağlarına takılan köpek balıklarını kıyıya  getirdiler. Açıkçası hepimiz çok şaşırdık. Daha önce bir kaç tane köpek balığı  yakalamıştık ancak bu kadar fazlasıyla ilk defa karşılaşıyoruz. Ayrıca küçük  balıkların korunması amacıyla köpek balıklarının yakalanmış olması bizi daha da  mutlu etti.”

Sağlam, köpek balıklarını bazı illerdeki yem fabrikalarına sattıklarını  sözlerine ekledi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 67 Yorum }
 • Murat Göcmen 2.2.2013 02:05:38
  Hadi bu Karadeniz, ya Istanbulun Bogazinda ne var acaba veya 1 numerali turistik alanim Antalya`da ?Aclik her toplumun ba$ina hertürlü felaketi getirebilir, peki bunlar aciktikca kiyiya yana$acaklardir, issirmalari ilk etapta sadece meraktanda olsa issirilan insanin halini siz dü$ünün, ölmezse,.
 • hasan can 2.2.2013 02:00:53
  Yem fabrikasi mi? Kopek baligi cok lezzetli bir balik. Adinda kopek var diye yenmiyor Turkiye`de. Turkce`si kopek ama baska dillerde kopek degil.Birde domuz baligi var.O da cok lezzetli.Marmaris`te domuz baliklarini cope atarlar.Halbuki cok lezzetli bir balik.Adi domuz diye yenmiyor Turkiye`de.
 • Expert Türk 2.2.2013 01:31:00
  bu köpek baliklarini garanti karşi taraf atmiştir- Ukrayna,Romanya
 • Abbas Hersekli 2.2.2013 01:24:57
  Köpekbalığı yemeyi öğrenmemiz gerekecek! Çünkü bundan böyle balıkçılarımızın ağına başka bir balık takılmayacak. Karadeniz gibi yarı tuzlu bir denizi istila eden köpekbalıklarından bir mesaj var: Düşmanımız Yunus'lara güvenip onları tüfekle avlamaya devam ederseniz daha çok görüşürüz sizinle.
 • Expert Türk 2.2.2013 01:22:24
  john asil senin avrupalin dogayi kirletiyor batiriyor ..........maalesef bizde onlardan ögrendik
 • sedat evrest 2.2.2013 00:45:10
  koruma altındaki bu nesli tükenmekte olan bu balıkları için bu haberi ihbar kabul edip yetkili makamlar derhal bu tabiatı yok etmeye kendini adamış bu kişileri bir an evvel durdurmalıdır.
Sayfa Başı
HaberlerGüneydoğu Anadoluantep lezzetleriKaradenizTRABZONSümela ManastırıYılbaşıKış