« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamit'ten transfer açıklaması

Alman 1. Futbol Ligi Bundesliga'nın köklü kulüplerinden FC Bayern Münih'te forma giyen ve mukavelesi sezon sonunda bitecek olan Hamit Altıntop'un, Nisan ayına kadar bekleyeceği Bayern'den yeni teklif gelmemesi halinde ancak başka kulüplerle görüşebileceği belirtildi.

TEMEL ELCİVAN - MÜNİH / DHA
SON GÜNCELLEME

İnternet sitesinde FC Bayern Münih'in Türk oyuncusu Hamit Altıntop'la yaptığı röportaja yer veren Bild Gazetesi, milli oyuncunun başka bir kulüple transfer görüşmesi yapmak için Nisan ayına kadar bekleme kararı aldığını yazdı.

Bild'in, "Ligin ikinci devresinde de Bayern Münih formasını giyeceğim diyebiliyor musunuz?" sorusuna milli oyuncu, "Evet, kışın (ara transferde) ayrılmayı düşünmüyorum. Benim aklımda böyle birşey yok. Menajerim Reza Fazeli ile de konuştuk, Mart sonu Nisan başına kadar bu kararımızı sürdüreceğiz. Başka bir kulüple de herhangi bir transfer görüşmemiz olmayacak" cevabıyla FC Bayern'de kalmaktan yana olduğunu gösterdi.

Bild muhabirinin "Neden Türkiye de sürekli transfer haberlerin yapılıyor" yönündeki sorusuna ise Hamit, "Türkiye'de kulüpler yurtdışındaki Türk oyuncuları takımlarına kazandırmak için sürekli çalışma içindeler. Bunu da Türk spor medyası, bitti şeklinde veriyor" ifadeleriyle yanıtladı.

Hamit Altıntop, "yedek kulübesinde oturmak sizi olumsuz olarak etkiliyor mu?" şeklindeki soruyu şu sözlerle yanıtladı:

"Ben daha iyi olacağıma inanıyorum. Takımda kollektif olarak taşların yerine oturması lazım. Çok iyi çalışıyorum. Bayern'e ilk geldiğim yıl ve 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki performansımı yakalamak istiyorum. Ben kendisini bırakan ve sorun yapan oyuncu değilim. Benim bu durumumu bilen antrönerdir. Performansımı artırarak hocanın görev vermesini sağlayacağım. Kendimi yedek oyuncu olarak görmüyorum."

Bild'in 2007 Liverpool'un transfer teklifini kabul etmeyip Bayern Münih'e transfer olduğu için pişman olup olmadığıyla ilgili soru üzerine ise başarılı futbolcu, "Ben hiç bir dakika Bayer Münih'e geldiğim için pişman olmadım. Her zaman Bayern'e teşekkürü bir borç bildim. Zaman içinde sakatlıklar beni olumsuz etkiledi. Şimdi kendimi iyi hissediyorum ve inanıyorumki takımın şimdiki durumuna faydalı olabilirim. Hocanın tüm kararlarına da saygılıyım" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler