« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamit'i Aslan kaptı

Fenerbahçe ile anlaşması beklenen milli yıldız için Galatasaray dün dev bir adım attı. Abdürrahim Albayrak ile Ümit Davala ikilisi Hamit Altıntop’u Cimbomlu yaptı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY, Hamit Altıntop’u Fenerbahçe’nin elinden kaptı. Ezeli rakibine müthiş bir çalım attı. Milli yıldız için tam iki aydır devrede olan Galatasaray, 3 milyon Euro teklif etmiş ve beklemeye geçmişti. Ancak, Hamit’in menajeri ise 3.5 milyon Euro’da diretti. Hamit için Fenerbahçe de ciddi şekilde ilgileniyordu. Onlar da kesenin ağzını açmıştı.
Fatih Terim, Hamit’i ısrarla kadroda görmek istiyordu. Dün sabah yönetici Abdürrahim Albayrak ve antrenör Ümit Davala erken saatlerde Avusturya kampından ayrılıp Düsseldorf’un yolunu tuttu. Burada Hamit Altıntop ile buluşan ikili, futbolcu ile yaklaşık 3 saat görüştü ve anlaşma sağlandı.

4 yıllık imza atacak

Hamit Galatasaray ile 4 yıllık sözleşme imzalayacak ve senede 3.2 milyon Euro alacak. Kulübü Real Madrid’e de bonservis
bedeli olarak 2 milyon Euro ödenecek.
Hamit ile yapılan görüşmeleri borsaya bildiren Galatasaray, milli futbolcuyu da en geç yarına kadar Avusturya’ya getirip, idmanlara başlatacak.  Hamit Altıntop’un menajeri Fazeli, dün akşam futbolcusunun G.Saray’la anlaştığını açıklayarak şunları söyle-
di:
“F.Bahçe Hamit’e 3.5 milyon Euro önerdi, G.Saray ise 3.2 milyon Euro teklif etti ancak Hamit Altıntop tercihini sarı kırmızılı-
lardan yana kullandı.”

Fatih Terim’e verdiği sözü tuttu

HAMİT Altıntop transferinde ilginç bir detay yatıyor. Milli oyuncu geçen yıl 23 Ağustos’ta Real Madrid’in, G.Saray ile yaptığı hazırlık maçı öncesi Fatih Terim’e verdiği sözü tuttu. O gün Terim ile karşılaşan Hamit hocasının, “Seni G.Saray’da görmek istiyorum” demesi üzerine “R.Madrid’den ayrılırsam söz” demişti. Milli yıldız yaklaşık 1 yıl sonra sözünü tuttu.

Twitter mesajları:

@HakanHatipoglu
  Hamit Galatasaray’da... Huzur bizde... Para bizde...

@EnginBaytar_
    Hoşgeldin Hamit Altıntop

@Hbalta_22
   Hoşgeldin Hamit :)). Bugün kampta da konuştuk. Çok iyi insan.

@Fikobasgan
    Hamit Altıntop’u ortak kullanalım mı? :(

@muratasik
  Hamit Altıntop transfer değil. Ciddi bir goldür.


Bunları da Beğenebilirsiniz