Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamilton McLaren'in hızından memnun

Budapeşte'deki Hungaroring pistinde, her iki antrenman seansında da ilk sırada yer alan Lewis Hamilton, arabanın hızından çok memnun olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Arabayla hiç sorun yaşamadığını belirten Hamilton ilk seansta takım arkadaşının hemen önünde lider olurken, yağmur yağan ikinci seansta da liderliği kaptırmadı.

"Gerçekten çok olumlu bir gündü. Çok, çok mutluyum. Birkaç değişiklik yaptık ve çok iyi sonuç verdi. Hala yapmamız gereken çok iş var. Red Bull, Lotus ve özellikle Ferrari'ler çok hızlı görünüyorlar. Bu da gevşeyemeyiz anlamına geliyor."

Hamilton ayrıca, Cumartesi günü sıralamalarda bazı rakiplerinden çok daha güçlü performanslar beklediğini belirtti.

"Arabanın çok iyi olduğunu hissediyorum ancak antrenmanlar, sıralamaladan çok farklı. Yarın sıralamalarda hiç şüphem yok ki Fernando Alonso bir yarım saniye kadar daha hızlı olacaktır. Red Bull'un da sıralamalarda çok daha güçlü olmasını bekliyorum. Ancak kötü bir konumda değiliz."

Kanada Grand Prix'inden bu yana yalnızca dört puan kaydetmeyi başaran Hamilton, buna rağmen formunun mükemmel olduğunun altını çizdi.

"Taraftarlardan çok büyük destek var. Araba çok iyi durumda. Atığım her turdan maksimumu çıkarmaya ve kazanmaya odaklanmış durumdayım."


Bunları da Beğenebilirsiniz