Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hamilton görüşmesi yarış bitene kadar bekleyebilir"

McLaren, Lewis Hamilton'un yeni kontrat işini çözmek ve İngiliz pilota imzayı attırmayı denemek için gelecek haftayı bekleyeceğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, eski takım patronu Eddie Jordan'ın, 'Hamilton, Mercedes ile anlaştı.' iddiasının ardından Monza'da konuşulan tek konu neredeyse Hamilton'un 2013'te hangi takımda olacağı haline geldi.

Her iki takım da bu değişikliği yalanlarken, Martin Whitmarsh yaptığı bir açıklamayla, bu tartışmanın, İtalya Grand Prix'i bitene kadar bekleyebileceğini söyledi.

"Bu hafta şu ana kadar onunla anlaşma konusunda konuşmadık. Formunda olmasını istiyorum ve yarış bitene kadar onunla bu konuyu konuşmayı istemiyorum. Pazar güü yarışta ilk iki sırayı almamız istiyorum. Eğer bunu başarırsak, gelecek ve kontratlar üzerine konuşmamıza gerek kalmayacağını düşünüyorum."

"Şampiyonluk için güçlü bir sonu almak Lewis için büük bir ihtiyaç. Bizim için de öyle. Şu an önceliğimiz kesinlikle bu."

Whitmarsh, Hamilton'un menajerlik firması XIX entertainment'in Hamilton için 'daha büyük bir marka' imajı yaratmaya çalıştığının farkında olduğunun ama bu çabanın McLaren'in yaklaşımını değiştirmeyceğini de sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz