« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamilton ders almalı

Felipe Massa, Singapur GP'den hemen sonra sert şekilde eleştirmesine rağmen Japonya'da Lewis Hamilton'un sürüş stilini FIA Yarış Direktörü Charlie Whiting ile görüşmeyeceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Geçen haftaki haberlerde bir grup pilotun, Japonya'da Charlie Whiting ile bir araya gelip Hamilton'un sürüş stilini görüşeceği yer almıştı.

Ama Massa, Singapur'daki olayın kendisi için artık kapandığını yineledi.

Massa: "Söyleyecek bir şeyim yok. Çünkü ne yapıyorsa, bedelini ödüyor. FIA, kurallar çerçevesinde gerekeni yapıyor. Bir kazaya sebebiyet verirseniz veya doğru şekilde sürmezseniz pistten geçme cezası alırsınız. Ve pitten geçme cezası aldı. Dürüst olmak gerekirse artık ders çıkarması gerek"

Pilotlar Birliği Başkanı Rubens Barrichello da Hamilton'un sürüş stili ile ilgili bir sorununun olmadığını, pilotlar brifinginde bunun konuşulmasını beklemediğini ifade etti.

Barrichello: "Bunun yapılacağını düşünmüyorum. Sanırım bunu birisi uydurdu. Brifingde her şey hakkında konuşuyoruz ve ardından Pilotlar Birliği'nde bir araya gelip konuşmaya devam ediyoruz. Ama Michael Schumacher'in Monza'da Lewis Hamilton'a yaptıkları hakkında çok şey söylendi, adil olmadığı ifade edildi. Ardından brifinge gelindiğinde kimse bir şey söylemedi. Bunlar sadece laf. Singapur'da olanlarla ilgili bir şey konuşulacağını sanmıyorum"

trf1.net'in haberine göre; Massa, konuyu Hamilton ile şahsen de görüşme gibi bir planının olmadığını belirtti.

Massa: "Onunla konuşmaya çalıştım ama o benimle konuşmak istemedi. İşte bu yüzden hayal kırıklığı yaşamıştım. Çünkü eğer onun yerinde olsaydım, üzgün olduğumu söylerdim. Hayal kırıklığı yaşamıştım ve basın olmadan onunla konuşmak istemiştim. Ardından onu basına konuşurken görünce o hareketleri yaptım. Çünkü farklı bir tepki bekliyordum. Gidip onunla konuşmayacağım. Dürüst olmak gerekirse bir şey yapmadım. Yarışımda lastiğim patladı. Bu yüzden onunla konuşacak bir şeyim yok. Eğer o gelirse sorun olmaz"

Brezilyalı pilot ayrıca Rob Smedley'in Singapur'da kendisine verdiği talimatın da abartıldığını düşünüyor.

Massa: "Herkesin telsiz konuşmalarını açarsanız, garip şeyler duyarsınız. Rob beni zorlamak için bir şeyler söylüyordu, Hamilton'un veya bir başkasının yarışını mahvetmem için değil. Ayrıca istese de bunu yapmazdım"


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler