« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hamilelik şoku

Kendisinden köşe bucak kaçan sporcusunun hamile olduğunu görünce şoke olan antrenör Ertan Hatipoğlu, "Hesaplarımız alt üst oldu. Mecburen çocuğun doğmasını bekleyeceğiz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TEZETA Dengersa, atletizm camiasını şoke etti. Milli atletin 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. İspanya’da geçen yıl yapılan Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda doping yaptığı gerekçesiyle Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Ceza Kurulu’na sevk edilen, yaklaşık 4 ay süren yargılama sürecinin ardından ’suçsuz’ bulunarak pistlere dönme şansı yakalayan Dengersa, antrenmanlarını hızlandırmak için Etiyopya’ya giden antrenörü Ertan Hatipoğlu’na büyük bir sürpriz yaptı.

Hatipoğlu, hazırlıklarını Etiyopya’da sürdüren dünya rekortmeni milli atlet Elvan Abeylegesse ve Tezeta Dengersa ile beraber çalışmak üzere Etiyopya’ya gitti. Başkent Adis Ababa’da Elvan ile buluşan ve çalışmalara başlayan Hatipoğlu, bir türlü bir araya gelemediği Tezeta’yı merak etmeye başladı.

Sürekli bahane üretti

Telefonla görüştüğü sporcusundan sürekli olarak, "Kardeşimin düğünü nedeniyle şehir dışındayım", "Babam rahatsız" gibi inandırıcı bulmadığı cevaplar alan Hatipoğlu, kiraladığı bir araçla Adis Ababa’ya yaklaşık 3 saat uzaklıktaki, Tezeta’nın bulunduğu kente gitti.

Antrenör Hatipoğlu, Tezeta Dengersa ile buluşunca adeta şoka uğradı. Milli atleti, karnı büyümüş şekilde gören Hatipoğlu, "Gözlerime inanamadım. Ne diyeceğimi bilemedim. İlk sözüm, (Benden nasıl saklarsın) oldu" dedi. Dengersa’nın, IAAF tarafından doping yaptığının açıklanmasından sonra ümitsizliğe kapıldığı, bu nedenle eşiyle birlikte ikinci çocuğu yapma kararı aldığı ortaya çıktı.

Kimseye söylemedi

Normal şartlarda, IAAF’tan GSGM Ceza Kurulu’nun kararı ile ilgili görüşün olumlu çıkması halinde, Tezeta’nın bu yaz pistlere dönmesini planladıklarını açıklayan Hatipoğlu, "Her şey alt üst oldu. Çocuğun doğmasını bekleyeceğiz. Bebek, sanırım 6 aylık. Tezeta korkusundan, hamile olduğunu kimseye söyleyememiş. Bu durumu yakın arkadaşı Elvan’dan bile gizlemiş" diye konuştu.

Hatipoğlu, Türkiye’ye dönmeden önceki gün, Tezeta Dengersa’nın kocası ile yanına gelerek pişman olduğunu söylediğini, GSGM’deki davanın bu şekilde sonuçlanacağını tahmin edemediği için böyle bir karar verdiklerini açıkladığını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler