Gündem Haberleri

  Hamileler ve öğrenciler dün aşılanmaya başladı

  Meltem ÖZGENÇ / ANKARA
  08.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanlığı, domuz gribinden son 4 günde 55 kişinin daha öldüğünü, hayatını kaybedenlerin sayısının 296’ya yükseldiğini açıkladı. Bakanlık açıklamasında, domuz gribi nedeniyle hastanelerde yatan hasta sayısı 347 olduğunu, bunların 113’ünün takip ve tedavisi yoğun bakımlarda, 99 hastanın ise solunum destek cihazına bağlı olarak takip edildiğini belirtti.

  Sağlık Bakanlığı Pandemi İzleme Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın, Bakanlığın, 3 milyon doz aşı getirilmesine karşın, 1 milyon kişinin aşılandığını duyurmasının ardından aralık ayında 17 milyon doz aşı daha geleceğini açıkladı. Akın, “Şu anda hamileler için 100 bin doz adjuvansız aşı getirildi ve uygulama başladı. Bu aşının özelliği, hamileliğin hangi döneminde olunursa olunsun yapılabilmesi” dedi.
  Okullarda da, velisinden “onay formu” bulunan öğrencilere dünden itibaren “domuz gribi” aşısı yapılmaya başlandı. Okullarda aşılama odaları tahsis edilmesi talimatı verilen Milli Eğitim Bakanlığı, sağlık ekipleriyle koordineli çalışılması, gerekli kolaylığın sağlanması ve öğrencilerin aşı günü ve ertesi gün izinli sayılmasını istedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı