Gündem Haberleri

  Hamile eşini sokakta bıçakladı

  Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR, (DHA)
  25.07.2007 - 15:33 | Son Güncelleme:

  Hamile olan boşandığı eski eşini sokak ortasında bıçakla yaralayan Kader Kandemir, “Fadime bana ‘şerefsizlik yapma’dedi,bıçakladım” dedi.

  Yıldıztepe Mahallesi Yertutan Sokak’ta dün öğle saatlerinde meydana gelen olayda Kader Kandemir, boşandığı eşi 3 çocuk annesi Fadime Kavutçu’yu bıçakla göğsünden ve kollarından yaraladı. 4.5 aylık hamile olan Fadime Kavutçu kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı

  Olay yerinden kaçtıktan kısa süre sonra 155’i telefonla arayan Kader Kandemir bir akaryakıt istasyonunda polislere teslim oldu. Gözaltına alınan Kader Kandemir kendisinin çiftçilik yaptığını, 3 çocukları olan Fadime Kavutçu ile 17 Mayıs 2007 tarihinde boşandıklarını söyledi. Eşinin başka birinden hamile kaldığını ifade eden Kader Kandemir, “Eski kayınvalidem beni telefonla arayarak, boşandığım eşimin hamile olduğunu, sevgilisinin onu terkettiğini, benim de tekrar onunla evlenmemi istedi. Ben de boşandığım eşimin çalıştığı pastaneye giderek konuşmak istedim. Kendisi ile konuşurken bana ‘şerefsizlik yapma. Ben kimse ile evlenmek istemiyorum. Çocuklara ister bak, ister bakma, istersen de yuvaya ver’ dedi. Ben 12 yıldır sinir hastasıyım ve belirli aralıklarla tedavi görüyorum. Onun sözleri üzerine kendimi kaybedim bıçakla yaraladım” dedi.

  Boşandığı eşi tarafından biri göğsünden, ikisi kollarından olmak üzere 3 yerinden bıçakla yaralanan Fadime Kavutçu’nun Eskişehir Osmngazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisinin sürdüğü, kendisinin ve karnındaki 4.5 aylık bebeğinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Fadime Kavutçu ifadesinde olayı şöyle anlattı:
  “Ayrıldığım eşim benimle konuşmak amacıyla çalıştığım pastane dükkanına geldi. Bana ‘seni kimseye yar etmeyeceğim. Bana dönmezsen seni öldüreceğim. Tanıdıklarım var, istersen kürtaj yaptırabiliriz’ dedi. Ben kabul etmeyince bıçakla bana saldırdı. Beni yaraladıktan sonra da kaçtı.”

  Emniyet Müdürlüğü yetkilileri sanık Kader Kandemir’in sorgulamasının tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edileceğini bildirdi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı