Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hamile eşini öldürene tahrik indirimi

  Teslime TOSUN/ANTALYA, (DHA)
  04 Ağustos 2012 - 10:41Son Güncelleme : 04 Ağustos 2012 - 10:41

  ANTALYA’da 4 yıl önce kendisini mahalledeki kahveciyle aldatan 6.5 aylık hamile eşini bıçaklayarak öldürmekten 20 yıl hapse mahkum olan 30 yaşındaki Suat D., Yargıtay’ın ağır tahrik indirimini eksik bulması nedeniyle yeniden yargılandığı davada, bu kez 16 yıl 8 ay hapis cezasına çaptırıldı.


  Olay, 2008 yılının Kasım ayında meydana geldi. Kendisini mahalledik kahveci N.K. ile aldattığı gerekçesiyle tartıştığı eşi 6.5 aylık hamile Fatma D.’yi öldüren Suat D., Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı ve cinayeti tahrik altında işlediği gerekçesiyle 20 yıl hapse mahkum edildi. Sanık avukatı, ’ağır tahrik’ unsurunun eksik uygulandığı gerekçesiyle kararı temyiz etti. Dosyayı görüşen Yargıtay aynı gerekçeyle kararı bozdu.

  DAVA YENİDEN GÖRÜLDÜ

  Davanın yeniden görüldüğü Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan son duruşmada, Mahkeme Başkanı Mehmet Kesmen, sanık Suat D.’ye son sözlerini sordu. D., "Takdir mahkemenizindir" yanıtını verdi.

  Sanık avukatı Binnur Türkoğlu ise "Daha önce yaptığımız savunmalar Yargıtay tarafından kabul görmüştür. Buraya gelirken kahveci N.K. yolumu kesti ve bana vicdan azabı duyduğunu belirterek, ’Mahkemede yapabileceğim bir şey varsa söyleyin, duruşmaya gelip söyleyeyim’ dedi. Müvekkilim kızına çok düşkündür. Karısı, kendisini aldattığını söylediğinde müvekkilim ağır tahrik altında kalarak, cinayet işlemiştir" dedi.

  Mahkeme, Suat D.’yi önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına, ardından ’ağır tahrik’ indirimi uygulayarak, 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

  HAMİLE EŞİNİ ÖLDÜRDÜ

  Olay, 2008’in Kasım ayında meydana geldi. 22 yaşındaki eşi Fatma D.’nin kendisini aynı mahallede kahve işleten N.K. ile aldattığını öğrenen ve aniden eve giden Suat D., N.K.’yı evinde gördü. Suat D., polis merkezine giderek, şikayetçi oldu. Bu olay üzerine Fatma D. evi terk ederek, ailesinin yanına yerleşti. 2 ay kadar sonra eşine, kendisini çok sevdiğini söyleyerek af dileyen Fatma D., eşinin kabul etmesi üzerine eve döndü. Çift tekrar bir araya geldi ve ayrılmaktan vazgeçti. Ancak Suat D., bir süre sonra eşinin kendisini yine aldattığından ve karnındaki bebeğin kendisinden olmadığından şüphelendi. O sırada 6.5 aylık hamile olan Fatma D. ile tartışan Suat D. tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine, sinirlerine hakim olamayarak, eşini, o zaman 5 yaşında olan kızı K.’nin gözleri önünde 12 kez bıçakladı.

  Mahalle sakinlerinin çağırdığı ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürülen Fatma D. kurtarılamadı. Ölen kadının karnındaki bebeği ise sezaryenle alınmasına rağmen birkaç saat sonra can verdi.

  Suat D. kızını annesi Canan K.’nin evine bıraktıktan sonra Şarampol Polis Merkezi’ne giderek teslim oldu.  TT(SU/CK) (FOTOĞRAFLI)  DHA-Güvenlik - Türkiye-Antalya - Teslime TOSUN
  2012-08-04 10:22:58
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı