Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hami'den yaylım ateş

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Schalke 04'lü futbolcu, Trabzonspor efsanesinden geriye birşey kalmadığını belirterek yöneticileri suçladı. Hami, Gordon Milne'yi de yetersiz olmakla itham etti.

Schalke 04'ün yıldız futbolcusu Hami Mandıralı, Trabzonspor'u yöneten bir takım kişilerin kulübü küçültüğünü, Trabzon doğumlu futbolcuları da sevmediklerini iddia etti. Trabzonspor'un efsaneliğinden hiç bir şeyin kalmamasından da yakınan Hami şunları söyledi:

‘‘Eskiden Rıdvan ve Tanju gibi yıldız futbolcular, bizimle konuşurlarken, (Trabzon'da 1-0 yenilsek yeter. Yeterki rezil olacağımız skorlar almayalım) derlerdi. Şimdi Altay'a, Kocaelispor'a kendi sahasında 3-0'lık skorlarla yeniliyoruz. Bu da beni kahrediyor.

Üçüncü ligde, ikinnci ligde oynayan futbolcular, (Biz Trabzonspor'a gitmek istemiyoruz) diyorlar. Böyle şeyi nasıl söylerler? Trabzonspor'u bu kadar küçütmeye kimsenin hakkı yok. Trabzonlu futbolcular, teknik adamlar sevilmiyor. Yabancılar baş tacı oluyor.

Trabzon'un ligdeki durumu ortada. Bunun sorumlusu Gordon Milne'dir. Eğer bugün olanlar Trabzonlu bir teknik adamla yaşanmış olsaydı, ortalık ayağa kalkmış, şimdiye kadar çoktan darağacına çekilmişti. Ben profesyonelliği Almanya'da öğrendim. Orada huzurlu ve mutluyum.

Gidişimin en önemli nedeni, yönetici Hikmet Onur ve Bülent Akyazıcı'dır. Benimle ilgili tezgahı kurdular. Sözleşmem olmasına rağmen gider misin diye sormaya başladılar. Ben de o günkü psikolojiyle gidiyorum dedim. Onlar Trabzonspor'da bulunduğu süre içinde bu kulüp başarılı olamaz. Onlar kulüpte olduğu sürece de ben gelmem.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz