« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hami zor yetişti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bonservis sertifikası gelince Peruggia maçında forma giyebildi

Schalke 04 Kulübü ile telefon trafiğini sıklaştıran bordo mavili yöneticiler, golcü futbolcunun İnter Toto Kupası maçında oynayabilmesi için gerekli olan belgeyi maçtan 1 gün önce temin ettiler...

Sorun çözüldü

Trabzonspor'da dün akşam Peruggia ile oynanan İnter Toto Kupası maçı öncesi Hami korkusu yaşandı. Schalke 04 ile yapılan anlaşmaya rağmen, Alman kulübü Hami'nin bonservis sertifikasını uzun süre göndermedi. Bordo mavili kulübün yöneticileri, son ana kadar Schalke 04 Kulübü ile telefon trafiğini sıklaştırdı.

Sertifika geldi

Schalke 04 Kulübü önceki gün saat 16.40'da, Hami'yle ilgili herhangi bir pürüzün bulunmadığını, Alman Futbol Federasyonu'na bildirdi ve bonservis sertifikasını Trabzon'a gönderdi. Alman Futbol Federasyonu da aynı sertifikayı Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderince Hami'nin oynamama ihtimali ortadan kalktı.

Nikolovski ek listeyle

Trabzonspor'un bir başka yeni transferi Makedon Nikolovski de, lisansı henüz çıkmadığı için UEFA'ya gönderilen ek listeye ismi yazdırılarak oynayabildi. Nikolosvki, bir Türk takımı olan Sakaryaspor'dan transfer edildiği için transfer sertifikasına gerek duyulmadığı ancak bu oyuncunun yabancı olması nedeniyle de oturma iznini alması gerektiği ifade edildi.

HAMİ: YIKILIRDIM

Hami, bonservis sertifikası sorununun kendisini uzun süre rahatsız ettiğini dile getirerek, ‘‘Bir yıl aradan sonra döndüğüm Trabzonspor'un ilk resmi Avrupa maçına çıkamamak beni kahrederdi. Yıkılırdım. Neyse ki, sorun son anda çözümlendi ve rahat bir nefes aldım’’ dedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz