Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hami kral gibi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bordo mavili takımın yeni kaptanı hem sahada, hem de saha dışında tam bir lideri oynuyor.

Trabzonspor'a bir yıl aradan sonra kaptan olarak dönen Hami Mandıralı, takımda adeta kral gibi. Milli futbolcu, hem saha içinde, hem de saha dışında takımın tek hakimi görüntüsü verirken, Başkan Mehmet Ali Yılmaz'ın da kendisine önemli insiyatifler tanıdığı bildirildi. Yılmaz'ın, ‘‘Bizim, Hagi'miz’’ dediği Hami, ‘‘Herkesle eşit haklara sahibim. Ama takım arkadaşlarıma saha içinde olumlu olabilmeleri için bağırırım. Saha dışında da, Trabzonspor'a layık olmaları yönünde uyarılarda bulunurum’’ diye konuştu.

BEN YOK, BİZ VARIZ

Hami, ‘‘Ben, 20 yıl Trabzonspor'un içinde yer aldım. Camiayı da, büyüklüğünü de biliyorum’’ dedikten sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

‘‘Trabzonspor'a özellikle yeni gelenlerin, bu camianın ne kadar büyük olduğunu bilmeleri için çaba harcıyorum. Benim özelliğim, bu kulüpte çok eski olmamdır. Yoksa bu takımda herkes kaptandır. Biz yepyeni bir anlayışla yola çıktık. Şiarımız, ‘‘Ben yok, biz varız’’ dır. Başarıda da, başarısızlıkta da ortak olacağız. Tam bir kolej takımı havasına bürüneceğiz’’

Trabzonspor'un kaptanı Hami, Galatasaraylı Hagi'nin rolünü istleneceği için işinin kolay olmadığını söyledi. Hami Mandıralı, ‘‘Serbest adam olarak oynamak kolay değil. Sahada basmadık yer bırakmayacak, oyunu yönlendirecek, arkadaşlarına pozisyon hazırlayacak, gol atacak, adam kovalayacaksın. Gerçekten zor bir görev. Bunu başarmaya çalışacağım. Böyle bir role yeni soyunduğum için de biraz zamana ihtiyacım olacak’’ şeklinde konuştu.
Bunları da Beğenebilirsiniz